Skocz do zawartości

Zawieszenie remont


Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Zostaje już tylko sprawdzić magiel. W niedziele dzialam bo i tak zmienia drążki i końcówki drążków. Kierownica sprawdzona. jest na znaki . Jedyne co mi przychodzi i do głowy to to ze może była remontowana maglownica i źle ja wsunęli nie od tego ząbka co trzeba ale to tylko gdybam.

 

Roxwiazanie: zamontować tak jak jest lub zamontować poprawnie i przestawić kierownice. Tylko czy wtedy nie bedzie problemu z czujnikiem skretu ? Niby po odłączeniu robi się kalibracja ale jak to będzie odczytywać komputer. Czy przyjmie ze trochę skręconej kierownicy jest właśnie punkt 0 czy bedzie wywalal błąd. Inaczej się tego nie da rozwiązać.

 

Musiała być źle zmontowany listwa zebata. Nie ma innej możliwości.

Czy to prawda że w Merivie i corsie C z elektrycznym wspomaganiem nie da się przestawić kierownicy na wieloklinie bo jest tam jakaś wypustka ?

Edytowane przez Cybertom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Moim zdaniem szukasz nie tam gdzie trzeba . Zrób jak radzi Adam , zdejmij harmonijki ustaw tak żeby listwa wystawała po równo i zobacz czy masz koła na wprost . Jak nie to masz inne drążki założone .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniosłem rozkręciłem i sprawdziłem. Maglownica nie jest na środku. Jedna końcówka jest wkręcona na maksa druga tyle ze trzyma. Drążki są dobrej długości. Ustawiłem magiel na prosto, końcówki i drążki da się ustawić tak jak powinny być i zostaje problem co z kierownica. Jest przekręcona o ćwierć obrotu jak na zdjęciu. Normalnie by się przestawiło kierownice i nie ma problemu no ale w oplu się tak nie da. I jestem w kropce. Według mnie magiel jest źle zmontowany. Musiał być rozbierany. Co poradzicie ?

 

{attachment=13646:20171112_103101.jpg]

post-56266-0-80087800-1510480279_thumb.jpg

post-56266-0-88245300-1510480302_thumb.jpg

post-56266-0-74272800-1510480086_thumb.jpg

Edytowane przez Cybertom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniosłem rozkręciłem i sprawdziłem. Maglownica nie jest na środku. Jedna końcówka jest wkręcona na maksa druga tyle ze trzyma. Drążki są dobrej długości. Ustawiłem magiel na prosto, końcówki i drążki da się ustawić tak jak powinny być i zostaje problem co z kierownica. Jest przekręcona o ćwierć obrotu jak na zdjęciu. Normalnie by się przestawiło kierownice i nie ma problemu no ale w oplu się tak nie da. I jestem w kropce. Według mnie magiel jest źle zmontowany. Musiał być rozbierany. Co poradzicie ?

 

{attachment=13646:20171112_103101.jpg]

20171112_102826.jpg

20171112_102712.jpg

Czy ktoś rozbieral krzyzak lacznik ? U góry widzę ze jest wieloklin pod wspomaganiem. Czy da się tam przestawić czy też jest frez ? Może ktoś to rozbieral

 

Sam sobie odpowiem. Nie da się niestety też jest dodatkowy frez. Niby taki drobiazg a tyle kłopotu. Zostaje mi wyciągnąć magiel i poprawić to. Lub sorzedac auto bo mam je dosyć juz.

Edytowane przez Cybertom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągałem silnik od wspomagania i tam o ile dobrze pamiętam nie da się przestawić ale to i tak nic by nie dało . Kierownica jak jest zamocowana ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co pytasz z tym jak jest zamocowana. W tej chwili jest prosto. Koła tez. Usterka jest banalnie prosta bynajmniej w VW. Trzeba przestawić cwierc obrotu i wszystko bedzie cacy. Niestety w oplu nie da sie na kierownicy ani na krzyzaku. A innej możliwości nie ma. Bynajmniej ja nie widzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś rozbieral krzyzak lacznik ? U góry widzę ze jest wieloklin pod wspomaganiem. Czy da się tam przestawić czy też jest frez ? Może ktoś to rozbieral

 

Zaglądałem tam kiedyś ale nie pamiętam.

Chyba jest tak samo jak na dole.

Jutro mogę sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam1954 juz rozebraLem jest wieloklin niestety też z tym frezem co uniemożliwia przestawienie także nic z tego

Tak sobie myślę ciągle czepiam się maglownicy a może krzyzak był wymieniany i jest od anglika. Gdzieś czytałem że troszkę inaczej ustawione te frezy ? Co o tym myślicie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności