Skocz do zawartości

Jak naprawić zamek w tylnich drzwiach Meriva B


Gość waltornista1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość waltornista1

Witam

Mam problem - nie działa zamek w tylnich lewych drzwiach Merivy B 2012 r. Benzyna 1.4 . Prawdopodobnie nie działają mikroprzełaczniki krańcowe w zamku. Ale mogę się mylić.

Samochód sygnalizuje awarię blokady rodzicielskiej w drzwiach co objawia się wyświetleniem kontrolki drzwi i uporczywym sygnałem dźwiękowym. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem.

 

Czy ktoś może wie jakiego typu mikroprzełaczniki krańcowe są tam zastosowane.

Na necie znalazłem filmik z wymianą zamka i nawet gościu rozebrał stary zamek i rozłożył stary wyciągnął też mikroprzełacznik ale stwierdził: "Ja nie znaju i nie panimaju"

 

Link poniżej: w 18.02 min. widać mikroprzełacznik

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Mam problem - nie działa zamek w tylnich lewych drzwiach Merivy B 2012 r. Benzyna 1.4 . Prawdopodobnie nie działają mikroprzełaczniki krańcowe w zamku. Ale mogę się mylić.

Samochód sygnalizuje awarię blokady rodzicielskiej w drzwiach co objawia się wyświetleniem kontrolki drzwi i uporczywym sygnałem dźwiękowym. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem.

 

Czy ktoś może wie jakiego typu mikroprzełaczniki krańcowe są tam zastosowane.

Na necie znalazłem filmik z wymianą zamka i nawet gościu rozebrał stary zamek i rozłożył stary wyciągnął też mikroprzełacznik ale stwierdził: "Ja nie znaju i nie panimaju"

 

Link poniżej: w 18.02 min. widać mikroprzełacznik

 

Witam na forum mam podobny problem tzn pali się kontrolka z centralnym zamkiem i są piski jak w filmiku ale centralny zamek działa tylko dziwnie się zamykają i otwierają siłowniki, nie wiem jak to rozgość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć! U mnie ten problem występuje po obfitych opadach deszczu. Czyli gdzieś zacieka woda i robi zwarcie. Bylem w serwisie i stwierdzili awarię zamka. Koszt oryginału 1033 zł. Polecili mi poszukać używanego. Znalazłem. Już chciałem go wymienić i tu zdarzył się cud,przestało piszczeć. Wczoraj ostro lało i żona chcąc dziś jechać z dzieciakami nad jezioro zadzwoniła,że znów zamek wariuje i jest sygnał awarii.Mam teraz pytanie:jak rozebrać boczek i czym to uszczelnić,może to gdzieś na kostkach i wystarczy zrobić przegląd elektryki,czy jechać do serwisu i zgłosić w czym problem? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze sprawdził harmonijki między drzwiami a nadwoziem, bo możliwe że tam coś się dzieje z przewodami.

W Mery A jest opis - https://op-meriva.blogspot.com/2014/05/zdejmowanie-tapicerki-w-drzwiach-tylnych.html

Do "M B" - trzeba dokładnie posprawdzać bo wiele różnic chyba nie powinno być - ale ja bym jeszcze porównał z katalogiem części tapicerki z "M A" i "M B" -  https://opel.7zap.com/pl/car/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Podłączam się do tematu.
Gdy dzisiaj odpaliłem merive, zaczął brzęczeć sygnalizator i podczas ruszania ale też przy zatrzymaniu słychać pracujące siłowniki. Wczoraj byłem w niedużej trasie i padało ale nic nie sygnalizowało awarii.
Byłem z autem u mechanika i po podpięciu komputera stwierdził błędy zamka lewy tył. Stwierdził, że jak taki znajdę to mi wymieni i będzie OK.
Czy udało się komuś rozwiązać ten problem? Czy wymiana zamka załatwi sprawę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naucz się jednej podstawowej rzeczy.

Chcesz pomocy ale na podstawie wróżenia?

Jeżeli nie, to naucz się że błędy podaje się w postaci kodu.

Do każdej usterki jest przypisany kod błędu.

Pomyśl sam co na podstawie twojej wypowiedzi można wywnioskować aby ci coś doradzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mechanik nie podał kodów, czy są kody na usterkę zamka? Jest gdzieś wykaz kodów dla Merivy? Po robocie mechanika kilka dni był spokój ale problem powrócił. Pożyczyłem moduł diagnostyczny i sam sprawdziłem. Żadnych błędów zamka nie znalazłem, może miałem za słaby program za mało rozbudowany - nie znam się na tym za bardzo ale możliwości programów diagnostycznych to już raczej inny temat. Na razie rozwiązałem problem blokując ręcznie tylnie drzwi. Zamki przestały trzaskać, zniknął denerwujący sygnał dźwiękowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2018 o 10:55, Kinortap napisał:

Byłem z autem u mechanika i po podpięciu komputera stwierdził błędy zamka lewy tył.

 

 

Sam tak napisałeś.

 

 

W dniu 18.12.2018 o 11:01, adam1954 napisał:

Do każdej usterki jest przypisany kod błędu.

 

A ja tobie odpisałem.

 

Nie masz błędu więc cię mechanik zrobił w konia.

9 godzin temu, Kinortap napisał:

Jest gdzieś wykaz kodów dla Merivy?

 

 

W google jest wszystko tylko trzeba poszukać.

W forumowej szukajce też może znajdziesz.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności