Jump to content
majonek85

Opel Antara 2.2 Cdti problem ze skrzynią automatyczną

Recommended Posts

Kupiłem Opla Antatrę z 2012 roku z silnikiem 2.2 Cdti 163 KM , poprzedni własciciel sprzedawał auto z powodu awarii skrzyni automatycznej . Zamierzam ją naprawić. Na zimnym silniku po odpaleniu da sie jezdzic 5 minut po czym biegi sie wyłanczaja, po zgaszeniu odczekaniu dalej można jechac te "5" minut. Po podłączeniu do komputera wyszły błędy " PO796-elektrozawór C regulacji ciśnienia działanie lub zablkowanie w staniewyłączonym.Następnie PO68A PO671 P0672 P0674 i błąd oznaczający problem z przekładnia P0700. Jakieś sugestie ? wyjmować skrzynię i do naprawy ? może wymienic olej i filtr ? czy moze wyjać sam sterownik ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Płyta sterująca do demontażu i zawory na płycie wymagają wymiany. Da się uratować.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc. Obecnie mieszkam w Brukseli. Planuje wysłać auto do Poznania do naprawy. Zastanawiam sie jakie to koszta beda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mechanik od skrzyń z Poznania nie umiał tego naprawić. Płytę sterująca z zaworami wysłano do firmy w Lublinie "master-carss " zapłaciłem 600 zł za "niby" naprawę, ale dalej jest ten sam problem. Gdzie można nabyć tą płytę sterującą z zaworami? Bo używanych nigdzie nie ma ? Serwis ?Jakies rady ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.