Skocz do zawartości
Dexter1919

Drganie silnika na wolnych obrotach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy i dopiero kupiłem swoje wymarzone auto) Ale cuś..drganie kierownicy na wolnych obrotach zaczyna wkurzać. Nie sądzę że poduchy do wymiany. Bo drgania takie jak by tych poduch w ogóle nie było. Proszę o radę z czego zaciąć. Dziękuję. Opel Signum Automat 1.9 cdti.

Edytowane przez Dexter1919

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie sądzę że poduchy do wymiany. Bo drgania takie jak by tych poduch w ogóle nie było

Ty nie sądź tylko sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuję zaciągnąć rękawy, podnieść maskę i zaglądnąć do czeluści. Popatrzeć, poobserwować, sprawdzić i wyciągnąć wnioski. Robisz sam albo oddajesz do zaufanego mechanika.

No chyba, że chcesz zrobić sobie remont generalny samochodu to koledzy z forum na pewno coś podpowiedzą. :)

Opisz dokładnie objawy Twojej usterki i pochwal się na forum czy udało Ci się to usprawnić.

Edytowane przez synchiushyn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam podobny problem. Opel Signum 1,9 150 KM, 2007 rok, automat. Poduszki są ok. Drgania pojawiają się na każdym biegu przy 1500 obr/min aż do 2000 obr/min. Największe przy 1500 obr/min. Miałem podejrzenie o klapy wirowe, bo były urwane, ale cały kolektor dolotowy został wymieniony i problem nadal występuje. Czy może to być spowodowane zużyciem łożysk w przegubie? Ewentualnie czy jest taka możliwość, że to któryś z elementów skrzyni automatycznej? Może kolega, który zakładał temat już problem rozwiązał i podzieli się co zrobił?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Półosie sprawdźcie, ponoć też się może tak objawiać.

Sent with handy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdzałem, to nie półosie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi