Skocz do zawartości

Astra J 1.4 sedan 2017 nie przełącza na lpg


Gość PiotrGr

Rekomendowane odpowiedzi

Largson u mnie jak się przegazuje powyżej 2000 obrotów. Taki algorytm chyba mają ustawiony, że oprócz temperatury jeszcze obroty odgrywają rolę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie juz 1300 zaczyna brać.Ale zawsze mnie to zastanawiało bo nigdy się z takim przełączaniem nie spotkałem,że oprócz temp jeszcze muszą być obroty.No nic inżynierowie Opla pewnie wiedzą co dobre

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam wszystkich jestem dzisiaj po wizycie w ASO wymiana węży między wtryskiwaczami gazu a rozdzielaczem powód (szarpanie na LPG) po dzisiejszej jeździe jaknarazie wszystk ok wina była w zaginającycz sie wężach dolotowych serwis potrzebowal 14 dni aby dojść do wniosku że to przewody gumowe brawo Panowie pozdrawiam serwis we Włocławku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym wiele wiele wcześniej...

 

http://forum.opel24.com/topic/81956-astra-j-14-sedan-2017-nie-przelacza-na-lpg/page-6

 

3-ci post od dołu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam!

Od środy mam nowe oprogramowanie i działa samoczynnie. W czwartek i piątek przy temperaturze odpowiednio +6 i +2 przełączył się przy temperaturze około 55 stopni po przejechaniu około 4 km. Dzisiaj rano, celowo nieodpalany od piątku, przy temperaturze -3 przełączył się po około 5 km i temperaturze silnika około 68 stopni. Ale tak było również gdy przełączałem go palcem - im niższa temperatura na zewnątrz, to wyższa temperatura pojazdu. Tego nowe oprogramowanie nie zmieniło. Jeżeli chodzi o szarpanie przy przełączeniu to jadąc stałą prędkością nie jest odczuwalne, przy przyśpieszaniu już lekko jest. Natomiast dzisiaj pierwszy raz przełączył się podczas ruszania ze skrzyżowania i szarpnięcie było bardzo duże, myślę że o wiele za duże. U mnie również, aby się przełączył po odpaleniu na ciepłym silniku muszę dodać gazu do około 1800 obrotów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam!

Od środy mam nowe oprogramowanie i działa samoczynnie. W czwartek i piątek przy temperaturze odpowiednio +6 i +2 przełączył się przy temperaturze około 55 stopni po przejechaniu około 4 km. Dzisiaj rano, celowo nieodpalany od piątku, przy temperaturze -3 przełączył się po około 5 km i temperaturze silnika około 68 stopni. Ale tak było również gdy przełączałem go palcem - im niższa temperatura na zewnątrz, to wyższa temperatura pojazdu. Tego nowe oprogramowanie nie zmieniło. Jeżeli chodzi o szarpanie przy przełączeniu to jadąc stałą prędkością nie jest odczuwalne, przy przyśpieszaniu już lekko jest. Natomiast dzisiaj pierwszy raz przełączył się podczas ruszania ze skrzyżowania i szarpnięcie było bardzo duże, myślę że o wiele za duże. U mnie również, aby się przełączył po odpaleniu na ciepłym silniku muszę dodać gazu do około 1800 obrotów.

 

Też kiedyś się złapałem na zależność przełączania od obrotów. Samochód rozgrzany parkotał przez 30 minut na benzynie, bo oczywiście warunek progu obrotów nie został spełniony. Taką zależność miałem w Lanosie. W Evandzie na sterowniku Stag i czerwonych Valtekach przełączał nawet na biegu jałowym i żadnego szarpania nie było. Temperatura przełączania była ustawiona na 30*C, i tak na prostej instalacji zrobiłem bezawaryjnie około 110 tyś km. Wydłużenie temperatury przełączania od temperatury zewnętrznej jest moim zdaniem absurdalne, istotna powinna być temperatura parownika. Przy temperaturze cieczy powyżej 50*C, węże i parownik są dobrze ciepłe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Jestem pierwszy raz na tym forum.

Astre z LPG zakupiłem w salonie 4 dni temu, aktualny przebieg 240 km i wczoraj wieczorem ten sam problem co u większości z Was.

Mianowicie nie przełączyła się na gaz, pierwsza myśl to może zatrzymać samochód i ponownie go uruchomić - pomogło, nie wiem jak będzie dalej.

Tragedią jest że opel wie o problemie a w sobotę wydaje mi nowy samochód z nie usuniętą usterką.

 

 

Pozdrawiam

Łukasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankierownik

Ja wczoraj dzwoniłem do ASO Żoliborz oddział Praga z pytaniem kiedy będą wgrywać nowe oprogramowanie do astry bo mam problem z przełączaniem. Pani sprawdziła astre po numerze i mówi że nie ma dla mojej astry akcji serwisowej i jeśli mam problem to muszę przyjechać do nich. Więc się umówiłem, chyba trzeba po kolei przejść etapy aby dostać nową wersję programu innego wyjścia niema.

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba pierwsze przejść próby naprawy a jak nie pomoże to dopiero zmiana oprogramowania, czy można umówić się od razu na wymianę softu?

Łukasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankierownik

Na to wychodzi, jutro planuje tam do aso podjechać i dopytać kogoś czy to konieczne jak i tak pewnie nie pomoże

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności