Skocz do zawartości

Astra J 1.4 sedan 2017 nie przełącza na lpg


Gość PiotrGr

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wysłałem dziś rano maila do OPLA ale chyba też zadzwonie do mojego najbliższego ASO w Krakowie i też będzie się trzeba umówić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj dzwoniłem do ASO Żoliborz oddział Praga z pytaniem kiedy będą wgrywać nowe oprogramowanie do astry bo mam problem z przełączaniem. Pani sprawdziła astre po numerze i mówi że nie ma dla mojej astry akcji serwisowej i jeśli mam problem to muszę przyjechać do nich. Więc się umówiłem, chyba trzeba po kolei przejść etapy aby dostać nową wersję programu innego wyjścia niema.

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Niekoniecznie. Ja zgłosiłem problem do Opel Polska i po dwóch dniach zadzwonili z ASO, że muszę odstawić samochód na dwa dni, bo muszą potwierdzić usterkę. Delikatnie mówiąc odmówiłem, po lekturze forum byłem przekonany, że przyczyna leży po stronie oprogramowania. Następnie był miesiąc ciszy, czekałem cierpliwie na akcję i pod koniec stycznia telefon z ASO, że przyjeżdża ktoś z centrali do mojego samochodu. Czyli wymieniono mi oprogramowanie z ich inicjatywy.

 

 

Dzisiaj rano temperatura w przedziale od -14 do - 18. Kontrolka cały czas migała, ale się nie przełączył pomimo temperatury około 85 stopni po 15 km jazdy. Czyli wpis w instrukcji, że poniżej - 8 się nie przełączy może być prawdziwy. Ja wysadzając córkę zjechałem na pobocze i wyłączyłem silnik. Po ponownym odpaleniu po kilkunastu sekundach uruchomił się na benzynie, kontrolka nie migała - czyli prawidłowo - zgaszony na benzynie uruchamia się na benzynie. Po włączeniu palcem i kilku sekundach przełączył się bez problemu, bez szarpniecia przy temperaturze - 14. Kolejne 10 km jazdy bezproblemowo. Ciekawy jestem czy u Was tak samo działało. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do mnie oddzwonili z propozycją przyjazdu na serwis i będą szukać problemu..... Poinformowałem że problem jest już szeroko rozpisywany na forach i że nie chciałbym przyjechać na zabiegi, które i tak nic pozytywnego nie przyniosą.

Miła pani powiedziała że skieruje zapytanie do serwisu i ktoś do mnie jeszcze raz oddzwoni...

Oj a mówili nie kupuj opla :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankierownik

 

Kontrolka cały czas migała,

 

 

No widzisz a u mnie kontrolka gaśnie, jak się rozgrzeje powiedzmy do 60° i pewnie próbuje się przełączyć to potem gaśnie. Więc tobie nie pomogło to nowe oprogramowanie? Czy to było jednorazowe?

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oddzwonił pan z serwisu, znają problem lecz aktualnie nie mają jeszcze gotowego rozwiązania, umówiono mnie na najbliższy poniedziałek po to tylko aby oficjalnie widniała zgłoszona usterka... a jak już będą gotowi na jej usunięcie to się ze mną z kontaktują w celu jej usunięcia - trochę chore....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomjankes

Pankierownik. Pojedź i powiedz żeby zadzwonili do Opel Auto Żoliborz na Żoliborzu. Mi naprawili (wymieniali soft) chyba jako pierwszemu w kraju. Przedtem niestety zrobili czyszczenie zaworka, wymiana sterownika i wmawianie, że zły gaz mamy w Polsce.

PS. Dziś przy -6 auto przełaczyło się bez problemu na LPG.

Edytowane przez tomjankes

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankierownik

Pankierownik. Pojedź i powiedz żeby zadzwonili do Opel Auto Żoliborz na Żoliborzu. Mi naprawili (wymieniali soft) chyba jako pierwszemu w kraju. Przedtem niestety zrobili czyszczenie zaworka, wymiana sterownika i wmawianie, że zły gaz mamy w Polsce.

Sam do nich dzis zadzwonię, wybrałem Opel Praga bo tam mogę po chodzić po centrum handlowym a nie czekać łaskawie. A przecież to jest ten sam oddział więc dziwne to wszystko.

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pankierownik - proponuję Auto Żoliborz w Piasecznie - w tym samym dniu co tomjankes miałem instalowany soft eksperymentalny - wszystko śmiga doskonale. Nawet ostatnio dostałem maila z Opel Polska czy wszystko działa dobrze. Mam nadzieję, że Opel nie będzie kombinował i wezwie wszystkie auta z RM2017 i 2016 na kampanię serwisową. Idą mrozy i zobaczymy co będzie się działo przy -20*C - dzisiaj przy -6*C przełączył się po 2.5km i 68*C temperatury cieczy chłodzącej. Faktycznie tak jak napisał hubkas - trochę niejasne są te algorytmy przełączania tej fabrycznej instalacji - ale cóż ważne że się samoczynnie przełącza, chociaż tyle udało nam się uzyskać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ile jeszcze zostało nam czekać...w centrali nie podają żadnych informacji a ASO dopóki kampanii nie ma rozkłada ręce przynajmniej te w moich rejonach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności