Skocz do zawartości

Astra J 1.4 sedan 2017 nie przełącza na lpg


Gość PiotrGr

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pavlo.gda

Witam ponownie

We wtorek miałem zaktualizowane oprogramowanie sterownika. Do ASO w Gdańsku przyjechał spec z Warszawy. W serwisie usłyszałem, że szybko to załatwiłem, bo pozostali klienci jeszcze czekają. Przy akcji nie byłem, zostawiłem auto na jeden dzień, dostałem zastępcze.

 

Względem skuteczności zabiegu: po odebraniu samochodu ani razu nie dotknąłem przycisku z napisem LPG. Przełączanie następuje automatycznie. Podczas obecnych mrozów, przy -13st.C nastąpiło to po nagrzaniu silnika do ponad 80st.C.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomasz111

Mi też odpisali, że instalacja nie działą poniżej -8. U mnie przełącza się na LPG po około 6-7 km i temperaturze 75st. Jeżeli w międzyczasie zatrzymam samochód i odpale znów to przełącza się po około 4 km i temperaturze 60 st. O co tu k.... chodzi.....

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robson_thegreat

Witam, mam ten sam problem. Auto odebrane w listopadzie 2017, i od poczatku mam problemy. autko przy temperaturze otoczenia zera, i niezej rano przy porannym rozruchu, przy osiagnieciu temp 90st nie przelacza sie na lpg. Powiem tak, kontrolka sama sie wyłącza i przestaje migac juz przy 70st. Pozniej nawet gdy silnik ma 90st wciskam lpg, kontrolka miga 5razy, i znika i auto dalej jezdie na beznynie. Po zatrzymaniu sie i ponownym odpaleniu przelacza sie id razu na lpg. I pozniej w ciągu dnia nawet jak jest mroz i zimny silnik tez sam sie przelacza na lpg. Dziala tez patent co u innych tzn. uruchamiania porannego zimnego auta nA beznynie i wyłączonym recznie lpg i odpalnie silnika. Po nabraniu temp wlacznie lpg i przelacza sie automatycznie. Bylem juz dwa razy w servisie u siebie w Opolu w opel hoffman, oczywiscie za pierwszym razem czyscili rurkę, bo wina złego lpg, bo tankuje na orlenie a nie na bp. Teraz tankuje na bp i dalej nie przelacza. Błędów komputer im zadnych oczywiście nie pokazuje. Teraz zostawiłem im auto na dwa dni. Odpalali rano auto przy -3st i przy 70stsilnika auto samo przełączylo sie na lpg. Odbieram auto. I jesten zdziwiony. Jade na jazde próbną. I rzeczywiście, auto po 6km, mam 80st, na zew temp - 3, i sie sam przełączyl. Pan z serwisu na mnie jak na durnia. Mowi ze nic nie robili. Jade do domu. Auto stoi caly dzien, noc, i dzien do 17. Odpalam auto na zew temp 0st. I po 5km przy tem silnika 70st kontrolka przestaje migac i sie wyłącza. Przy probie ponownego wcisniecia miga 5razy i sie wyłącza. Po ponownym uruchomieniu silnika przelacza sie po prawie od razu. Tym razem nagrałem filmik i ciekawe co teraz powiedzą w serwisie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robson_thegreat

Oni o niczym nie wiedza o zmianie softu. Mieli kilka przypadków astry z lpg co sie nie przelaczaly, ale naprawy mechaniczne robily robote. Wiec u mnie raczej najpierw pół auta rozkreca i wymienia niz soft. Zastanawiam sie czy na Śląsk nie podjechać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupowałem Asterkę u Hoffmana ale jestem ze Śląska i Aso tutaj rozkładają ręce szczególnie Tarnowskie Góry a reszta Serwisów coś tam o nowym sofcie słyszała ale nic konkretnego i póki nie będzie kampanii to nic nie zrobią..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rada to pisać i cisnąć Opel Care - wkońcu zaproszą na podgranie testowego softu. U mnie jak na razie sprawuje się bardzo dobrze, chociaż tak jak piszą Koledzy z tą temperaturą przełączania bywa różnie. Rozpiętość od 53*C do 80*C. Taki beznadziejny algorytm niestety. Jakby jeszcze to poprawili to już byłoby miodzio. Ta tamperatura jest stanowczo za wysoka. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrk7572

witam posiadam astrę 1,4 turbo z gazem z 2017 roku z listopada i co tydzień jestem w serwisie , objawy w 90% na rano samochód ma tep i dioda zamiast przełączyć się na czerwono po prostu gaśnie !!! po wył samochodu i ponownym zapaleniu gaz się zał .Wymieniono reduktor kombinacja w ustawieniach nie pomogła . Dzisiaj zajechałem z błędem na serwis i podłączony komputer wykrył winę sterownika ;-) czekam teraz na wymianę twierdzą że to jest przyczyna mam nadzieje że tak .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita.

Ja mam identyczny problem z przełączaniem się na LPG w astrze z 2017. Powyżej 0 st. nie ma problemu.

Dziś byłem w serwisie w Krakowie, zanotowali wizytę i stwierdzono iż problem jest im znany a poprawione oprogramowanie będą mieć za ok. 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności