Skocz do zawartości

Astra J 1.4 sedan 2017 nie przełącza na lpg


Gość PiotrGr

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to może być potraktowane jako wada fabryczna.

Jako niedopracowanie (błędy programowe) prędzej.

Myślę jednak że prędzej podziała częste zgłaszanie problemu i zawalanie ich co kilka dni wizytami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok napisałem do Opla Polska poniżej treść maila

 

Witam,

W październiku 2017 roku kupiłem u Państwa nowego Opla Astrę J Sedan 2017 VIN: ******************************. Problem mam z automatycznym przełączaniem na LPG w niskich temperaturach. Po odpaleniu auta i rozgrzaniu się silnika samochód nie przełącza się na LPG. Dopiero jak zatrzymam samochód i ponownie go odpalę samochód przełącza się na LPG. Po zakupie samochodu byłem w ASO 2 razy jednak problem nie został rozwiązany. Panowie z ASO powiedzieli mi, że danego problemu obecnie nie rozwiążą, ponieważ problem jest z oprogramowaniem LPG i czekają od Opla Polska na aktualizację oprogramowania. Informowali mnie Państwo miesiąc temu, że pracują nad rozwiązaniem problemu. Jak dotąd nie otrzymałem żadnej informacji od Państwa żeby stawić się w ASO celem rozwiązania problemu. Po rozeznaniu się na forach internetowych inni użytkownicy Opla Astry J z LPG mają ten sam problem co ja. Dlatego twierdzę, że problem jest globalny i nie dotyczy tylko mojego auta. Z informacji zaczerpniętych z forum internetowego, przed moim zakupem samochodu użytkownicy Opla Astry mieli ten sam problem z LPG co ja obecnie. Dlatego uważam, że sprzedali mi Państwo samochód z wadą fabryczną i wprowadzili mnie Państwo w błąd nie informując przy zakupie o takim problemie. Proszę o jak najszybsze rozwiązanie mojego problemu oraz skontaktowanie się ze mną przez e-maila lub telefonicznie ****************. Jeżeli nadal będą Państwo zbywali mnie informacjami, że są w trakcie rozwiązywania problemu będę zmuszony poinformować o tym incydencie UOKiK. Będę także reklamował samochód celem zwrotu pieniędzy. W ostateczności wyjściem z Państwem na ścieżkę sądową, że sprzedali mi Państwo samochód z wadą fabryczną. Ponadto będę dążył do pozwu zbiorowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrk7572

Witam w środę wymieniono mi sterownik gazu , przed mieś reduktor ale dopiero po wymianie sterownika i wgrania nowego systemu jak na razie problem odpuścił . Zobaczę jeszcze w tym tygodniu co będzie sie działo i dam znać pozdrawiam . A co do jakości gazu w tym przypadku ja tankuję tylko na 2 stacjach sprawdzonych już 2 samochód w pierwszym samochodzie sam wymieniałem filtry i po 10 tyś były w stanie idealnym . więc problem jest w samochodzie a nie w gazie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy aktualizował już ktoś sterownik na Śląsku? Nie wiem czy jakikolwiek serwis na Śląsku ma już dostępną aktualizacje sterownika.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja pytałem bo też jestem ze śląska to narazie nic nie wgrywają a pytałem w Gliwicach i Tarnowskich Górach i nic.W Gliwicach niby coś słyszeli ale nic konkretnego i póki nie będzie kampanii naprawczej to nic nie zrobią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie uruchamiajcie silnika celem przełączenia na LPG. Droga jest inna. Kiedy uruchomicie zimny silnik i kontrolka LPG pulsuje, wciśnijcie wówczas przełącznik, kontrolka zgaśnie a kiedy silnik złapie temperaturę, ponownie wciśnijcie przełącznik LPG. Takie postępowanie przynajmniej u mnie pomagało i nie musiałem zatrzymywać samochodu..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem do Pani z ASO Żoliborz, ale mi też na siła chciała udowodnić, że to wina gazu, stacji na której tankuję itp. Podobno sama ma Astrę i jej pomaga czyszczenie zaworków, a tankuje na prywatnej stacji. Śmiała się, z wpisów na forum i teraz chyba jest jej głupio, że po wgraniu nowego softu problem ustał, ale pewnie tego nigdy nie przyzna. Widać jednak Opel widzi problem i trzeba pisać do nich bezpośrednio, bo przez ASO nie da rady - udają, że nic nie wiedzą. Dziwne.

Witam Tomjankes,

rozumiem ze od momentu przeprogramowania nie pojawil sie ani raz problem, nawet teraz jak jest zimno na zewnatrz ?

Bo w moim ASO robia ze mnie wariata i zaczyna mnie to denerwowac, w sobote tam bede jeszcze raz ( juz 5 raz, a mam 80 km do ASO w jedna strone = 800 km w sumie bedzie w sobote )

Mowilem im że przecież znajomy robil to w Gliwicach i nie bylo zadnego problemu ale mowili mi ze to nie dotyczy Pana auto!!! No kuźwa z tego co ja widze wszyscy takie same auta mamy( Opel Astra Sedan 1.4 Turbo z LPG, moja jest z kwietnia 2017 ).....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwoniłem do ASO na tarnogorskiej w Gliwicach. Pan z serwisu mówił, że posiadają już aktualizacje oprogramowania sterownika LPG. Jestem umówiony na serwis 28 lutego tak więc zobaczymy.

 

Ps. Dzwoniłem tez do Rybnika, tam nadal nie mają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robson_thegreat

U mnie w Opolu, nie maja pojecia o nowym oprogramowaniu, teraz jak pokazalem im filmik nagrany twierdza, ze jadnak problem znają. Ale czekaja na oficjalne wytyczne opla. A we Wrocławiu w opel hornet podjechałem i przy okazji sie spytalem. A Pan z serwisu mowi, ze tak, ze juz maja nowe oprogramowanie i zapraszaja na przyszły tydzien na wgranie. Takze problem będzie rozwiązany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności