Skocz do zawartości

Astra J 1.4 sedan 2017 nie przełącza na lpg


Gość PiotrGr

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomasz111

Przy jakiej temperaturze silnika jest u was przełączanie na LPG?. U mnie 75 st C, musze przejechać około 6km, wcześniej jak przełączałem na ręczny był dużo mniej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie aktualnie przełącza sie koło 60 st. , jestem umówiony na wymianę oprogramowania na przyszły tydzień... rozumiem że u Ciebie temp. przełączania podniosła się po wymianie softu?

Lepiej żeby u mnie nie bo 60 to i tak jest wysoko a te 70 to już przesada.

 

Miałem seicento w gazie na którym przejechałem 200 tys na LPG a silnik był w idealnej kondycji, temp przełączania miałem ustawioną na 35 st przez lato a na zimę zmieniałem sobie na 20 st.

Przez całe te 200 tyś raz po około 100 tyś zrobiłem regeneracje reduktora.

Po co oni tak się mocno asekurują z tą temperaturą ???

Odpisze po wymianie co i jak...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co oni tak się mocno asekurują z tą temperaturą

 

 

Bo to już nie nie jest instalacja parownikowa ale gaz jest płynny.

Nie można tego porównywać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty chłopie gadasz...... dalej jest reduktor, który zmienia gaz płynny na lotny i na listwę wtryskową podawany jest gaz w postaci lotnej.... jedyna różnica że starsze wersje instalacji były podciśnieniowe czyli gaz był zasysany z reduktora a teraz masz utrzymywane cisnienie za reduktorem i na wtryski.....
Nie pisz głupot instalacje LPG w fazie ciekłej to do silników m.in. FSI ale to już całkiem inna bajka....

 

 

 

No ok

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co mówią niemieckie fora na tą przypadłość?

Na ich rynek auta się przełączają?

 

Tu w Niemczech na ten temat nic nie pisza. Hyba nikt takich niekupuje bo sa bardzo drogie.

Czy wie ktos co to za Program i jaki nr. on ma.

Kumpel pracuje w Warsztacie Opla, oni o tym problemie pierwszy ras slyszeli.

Jak by mieli ten Oplowski nr. tego programu to napewno by mi mogli pomuc.

Umnie sie przelancza przy 60st.C i okolo 3-4 km.

W moim Polo9N przelanczal sie juz pszy 25.30st.C i nigdy niebylo z tym problemow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty już tą temp. masz po wymianie oprogramowania? Bo nie śledziłem twoich wypowiedzi...

Z tą temp. przełączania w astrze to nie do końca jest że tylko od temp. płynu (silnika).

Ostatnio mój samochód stał na zewnątrz i jeśli było na plusie to przełączał się podobnie jak wszystkim czyli około 60 st. i po przejechaniu około 3-km.

Dziś miałem taką przypadłość:

Samochód stał w nocy w garażu pod domem, temp przy odpaleniu plus 13 st.

Silnik pracował dosłownie minute i przejechałem 20m, temp. silnika (wskazówka) się nawet nie podniosła a silnik się przełączył na gaz.

Musiałem niestety wyłączyć silnik bo czegoś zapomniałem z domu, po powrocie temp zewnętrzna pokazywała już 7 st. uruchomiłem silnik a przełączenie nastąpiło dopiero po przejechaniu około 300-400m.

Na 100% jest to zależne również od temp. otoczenia podczas uruchomienia silnika.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz.... miała 13 - pomyślałem :-)

Tylko jak stał na zewnątrz to przełączenie nastąpiło dopiero po osiągnięciu ok. 60 st. według skazań a dziś tak jak napisałem wskazówka nawet się nie podniosła i o tym piszę że temp. silnika dziś nie miała owych 60 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności