Skocz do zawartości

Astra J 1.4 sedan 2017 nie przełącza na lpg


Gość PiotrGr

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukaszo11

No ale przecież masz jakąś gwarancję na świeżo zakupione auto.

Więc pytanie dla czego jeszcze nie pojechałeś z reklamacją.

 

tak Kolego - świeżo - ale nie to nie nowe auto. Jadę oczywiście w sobote - sprzedawca jest O.K. i nie wypiął się na problem.

Ale wiesz - co sie dowiem teraz - może mi sie przydać za jakiś czas. Dodatkowo - może komuś z forum się przyda z podobnym problemem.

No to masz problem z LPG, a dokładniej z wiązką lub wtryskiwaczem do pierwszego cylindra i ona powoduje problemy.

 

na benzynie - nie pokazuje błędów -ale wydaje mi sie ,że kultura pracy na 1,5 - 2 tyś nie jest idealna - ale może jestem już przewrażliwiony... Dodatkowo 5 lata ostatnie jeździłem dieslem gdzie przy 2 tyś auto już "jechało".

Na jakich obrotach najlepiej "lubi" i warto trzymać takiego benzyniaka ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem sam się uczę mniejszego silnika a jest nim 1,8.

A tak na poważnie - chociaż silniki podobnej konstrukcji ze zbliżonymi pojemnościami i mocami w różnych modelach zachowują się inaczej.

Inaczej będziesz jeździł ze swoim silnikiem w Corsie a inaczej w Aśće bo inne mogą być skrzynie no i waga obu autek też inna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak bym chciał zauważyć że pomału kolega lukaszo zaczyna odbiegać od tematu.

Więc za chwilę będę sprzątał posty które robią Offtop

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukaszo11

Ja tak bym chciał zauważyć że pomału kolega lukaszo zaczyna odbiegać od tematu.

Więc za chwilę będę sprzątał posty które robią Offtop

 

dlaczego ? wychodzą nowe wątki dlatego opisuję. Ale racja - skupiam się juz tylko na LPG - ale kolejny wpis to juz dopiero za tydzien w sobotę po wizycie w ASO - mam nadzieję opisujący rozwiązanie problemu z LPG.

Miłego wieczoru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość dawidd192

Witam, odkopuję trochę temat ponieważ dzisiaj wystąpił u mnie podobny problem w astrze J 1.4 turbo z LPG z 2014r. (fabrycznym Landi Renzo). LPG nie wskakuje automatycznie (lampka miga i po chwili gaśnie, czasem szarpnie i gaśnie dalej auto na benzynie jedzie normalnie), po 2-3 uruchomieniu silnika w końcu załapuje i jedzie normalnie na gazie, natomiast różnicą jest to że obecnie mamy 20kilka stopni, a nie minusy jak w grudniu kiedy samochód działał dobrze. Po tym jak nie uda się pierwszy raz przejść na gaz wyskakuje code89. Na benzynie auto jeździ normalnie po tym jak już przełączy się na gaz też.

I jeszcze najważniejsze wystąpiło to po zatankowaniu gazu do pełna (na tej samej stacji co zwykle i z praktycznie zerowego poziomu) przejechaniu z 10 km bez problemu, i zostawieniu auta na parkingu na około 8h co także jest róźnicą. I tutaj moje pytanie od czego zacząć diagnostykę? Czy winny może być złej jakości gaz, choć na tym Shellu tankuje od pół roku bez problemów, a do tego wyskakuje ten nieszczęsny błąd? Czy szukać diagnostyki w ASO/czy może lepiej u gazownika skoro auto nie jest już na gwarancji przy tych złych opiniach o ASO? Czy też myśleć o sterowniku LPG?

Jakieś 7tys temu wymieniałem wtryski, świece/filtry/olej wymieniane jakieś 1-2tys temu, przy okazji niedawno była czyszczona też cewka bo była upierdzielona po zimie...

Z góry dzięki za podpowiedzi jak się tym zająć ew polecenie jakiś miejsc we Wrocławiu?

Edytowane przez dawidd192

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość danielmak2

Miałem przypadek, że jak odpalałem zimny silnik nie chciał przejść na gaz, dioda migała a później wyskakiwał błąd CODE 89. Okazało się, że winny był elektrozawór w parowniku. Przemyłem zawór rozpuszczalnikiem nitro i wszystko działa jak za nowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. panowie piszecie o aktualizacji oprogramowania które poprawia problem przełączania na lpg który u mnie sie pojawił. A jakia jest to wersja i czy można sprawdzić którą się posiada w swoim autku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności