Skocz do zawartości

Duży wyciek oleju - ponownie winny uszczelniacz na wale?


Gość GTR

Rekomendowane odpowiedzi

Mam fotki porównania dwóch tarcz, starej Luk (pierwsze zdjęcie) i nowej MecArm jeszcze przed montażem:

 

 

yTXEXSZm.jpg

jYDWIvgm.jpg

clGgdh5m.jpg

 

Widać między nimi różnice, choć szerokość jest taka sama to różnią się sprężynami i też samą budową. Widocznie otwór na wale jest wystarczający by zmieścić te wybrzuszenie z jednej strony. I jak widać na moim przypadku, da się źle skręcić. Podczas wciskania sprzęgła pedał pracuje zwyczajnie, problem w tym że nie rozłącza, gdy wrzuci się któryś bieg i spróbuje popchnąć auto ono tylko się pokołysze, a gdy wciśnie się sprzęgło powinno normalnie jechać - a teraz słychać szorowanie (czyli minimalnie pedał wysprzęgla, ale niewystarczająco by rozłączyć zupełnie). Oczywiście nawet nie myślę by na siłę naciągać linkę, bo bym zniszczył tylko nową tarczę.

 

Jeśli chodzi o wał to nie są to duże wgłębienia, lekkie zadrapanie, widać je pomiędzy dwiema dolnymi otworami. Na zdjęciu widać jakby był ślad uszczelniacza ale to w praktyce tylko przebarwienie, nie ma nierówności. Wiem że to doskonały powód by olej wyciekał, ale myślę że tu nie ma aż takiej tragedii i nie ma powodu by uszczelniać (choć metoda z poxipolem to ciekawe rozwiązanie i czasem właśnie taka "prowizorka" trzyma najdłużej :D )

oMNTWDBm.jpg

 

Jestem z Podlasia :spoko:

 

Edit.

Pomniejszyłem grafiki :)

Edytowane przez GTR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sprzęgło wczoraj złożone, przejechane na razie ok. 100 km, efekt taki, że z auta nie wycieka już olej :).

Faktycznie tarcza była założona odwrotnie, jednak się da, zdjęcia niestety nie zrobiłem bo nie było nic na nim widać (nie wyciągam silnika, tylko odsuwam skrzynię na bok).

Dziękuję Wam wszystkim serdecznie za pomoc :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności