Skocz do zawartości

Wyciąganie głowicy z Corsy 1.2 twinport


Gość Szpanko

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbyś szukał, to byś znalazł, bo nieraz podawałem link do instrukcji wymiany rozrządu w takim silniku. Po to jest forum. Żeby szukać i zdobywać wiedzę poprzez czytanie, a nie czekać, aż ktoś pod nos podsunie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, przewałkowałem temat twojego autorstwa. Dobra robota.

 

To mnie zaciekawiło :

 

"Po zrzuceniu ślizgów, napinacza i starego łańcucha KONIECZNIE wymieniamy uszczelkę miedziano-gumową spod pokrywy rozrządu. Nie przyjmujcie do wiadomości, że "jest dobra" tylko każdorazowo wymiana na nową. Powód: uszczelka ta zabezpiecza i wodę i olej. Jeśli stara, sklepana inaczej się ułoży pod pokrywą, to olej będzie się dostawał do wody, lub woda do oleju. Uszczelka ta jest sprytnie pomyślana, bo gdy robimy np uszczelkę głowicy, to nie musimy zrzucać rozrządu - odkręcamy tylko koła i wyjmujemy głowicę."

 

Wątpię że akurat mam takie szczęście że tylko to będzie u mnie powodem ale czy są jeszcze inne warianty takiego mieszania tych płynów. Oprócz padniętej UPG lub tego co wspomniałeś w swoim poradniku?

 

Jedyne co wiem od poprzedniego właściciela to to że mechanik rzekomo dokręcał starą pompę wody bo ciekła ale że to nic nie dało to wymienił na nową (rzekomo)

 

Choć jak zawsze przy kupnie auta nie ma zbytnio we wszystko wierzyć pompa na nową nie wygląda i zdaje mi się że ma bicie na kole.

Edytowane przez Szpanko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Szanowni, chciałbym odkopać temat bo Corsa nadal nie naprawiona. Przez życiowe zawirowania nie było czasu :/

 

Jako że jutro mam ją odstawić do mechanika/znachora chciałbym się czegoś upewnić. Zanim on od razu zabierze się za uszczelkę głowicy.

 

Zauważyłem że woda znika ze zbiorniczka nawet gdy auto stoi długi czas. Zaznaczam że nie ma wycieków pod spodem.

 

Czy jest to także wyrok uszkodzonej uszczelki głowicy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw w spokoju uszczelkę głowicy - to nie to. Majonez na bagnecie to wina uszczelki pod rozrządem. Do wymiany komplet rozrządu + płukanka silnika. Autem nie wolno jeździć do czasu naprawy. Trzeba zrobić tak jak tutaj: 

 

Zweryfikować również należy konieczność wymiany popychaczy poprzez dokonanie pomiaru ciśnienia oleju przed rozbiórką silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ArKos, właśnie przekazałem magikowi aby pierw sprawdził tę strefę... Ja widziałem ten poradnik wcześniej i cały czas myślałem że to może tylko ta uszczelka ale oczywiście każdy spec twierdził że to upg :/

 

Co do popychaczy to racja albo mega mycie albo wymiana ale z tym to już sam dam radę.

Edytowane przez Szpanko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek ale w takim razie czym jest spowodowane ciągłe ubywanie płynu na postoju?

A kolega twierdzi że nic mu na zewnątrz nie kapie

Myślę dla tego że w takim przypadku to mogą być trzy rzeczy .

Jak wcześniej napisałeś pęknięty blok ,głowica albo  UPG?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka pod pokrywą rozrządu. Na zdjęciu największy środkowy kanał w kształcie trapezu. Widać w prawym dolnym narożniku rozwulkanizowaną gumę i to tamtędy może cieknąć. To jest kanał wodny pompy wody, a wokoło jest obszar w którym pracuje łańcuch. Cokolwiek się wydostanie poza kanał wodny, spłynie do misy.

 

29511541_1787464181562065_70373752839675

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności