Skocz do zawartości

Zapieczona śruba, problem z odkręceniem


martin1

Rekomendowane odpowiedzi

Dokręca się normalnie rękoma fabrycznym kluczem i nie ma problemów z odkręceniem śrub. Ewentualnie przy odkręcaniu żeby mocno się nie szarpać najlepiej założyć przedłużkę w postaci rurki albo wspomóc się nogą ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to nie pisz, bo może gość waży 160kg

Grześ to najwyżej tą wagą dokręci z jakimś 160 Nm. :D

Ja ważę 100 kg

 

 

 

 

Czy opłaca się kupić klucz dynamometryczny i dokręcać koła z taką siłą jaką deklaruje producent czy lepiej dalej męczyć się ze zwykłym kluczem ? A może lepiej pomyśleć o jeszcze czymś innym ?

 

Dla wyrobienia wyczucia kup sobie taki klucz 200_IMG_4433_DynamoWychylny_v1.JPG

 

Dla porównania.

A potem już dowiesz się jakiej używać siły bez niego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokręcanie niekoniecznie jest problemem. Miałem AF(do tej pory jest na moim serwisie-została w rodzinie). W niej tez wystepuje problem dokrecania samoczynnego srub w kole. Próbowalismy róznych sposobów . Smarowanie, dokrecanie kluczem dynamometrycznym i nic. Mało tego w serwisie wulkanizacji smiał z nas ze tak mocno dokrecilismy koła że jemu ciezko było odkrecic, po sezonie dokrecone fachowo dynametrycznym u niego to samo. Co jest problemem do tej pory nie wiem.

Ile kluczy zostało uszkodzonych :unsure: Obecnie został zakupiony Yato z zestawu walizkowego, i na razie daje rade.

Na ironię miałem jedną astre w której same się odkrecały, w drugiej same dokrecały :unsure:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbigniew_kujawski

Dokręcanie niekoniecznie jest problemem. Miałem AF(do tej pory jest na moim serwisie-została w rodzinie). W niej tez wystepuje problem dokrecania samoczynnego srub w kole. Próbowalismy róznych sposobów . Smarowanie, dokrecanie kluczem dynamometrycznym i nic. Mało tego w serwisie wulkanizacji smiał z nas ze tak mocno dokrecilismy koła że jemu ciezko było odkrecic, po sezonie dokrecone fachowo dynametrycznym u niego to samo. Co jest problemem do tej pory nie wiem.

Ile kluczy zostało uszkodzonych :unsure: Obecnie został zakupiony Yato z zestawu walizkowego, i na razie daje rade.

Na ironię miałem jedną astre w której same się odkrecały, w drugiej same dokrecały :unsure:

a to nie jest efekt przeciągniętych gwintów ?

 

Pozdrawiam

Z.K.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Zeby gwinty przeciagnac to trzeba dobrze dowalic i nawet nie jakies tam 200Nm bo to duzo za malo by bylo. Sruby do kol nalezy przesmarowac i na gwintach i na stozkach. I teraz taki klucz dyn. wychylny mam jeszcze z czasow komuny ale w sumie malo co go uzywam. jakies dokrecanie srub stopek korbowodow itp sprawy ale ani kola zamachowego tym nie dokrecam ani jakis innych spraw przy rozrzadzie czy cos w tym temacie. na wyczucie wystarczy. Predzej bym chcial sobie kupic klucz po pierwsze nie ze sprezynowy bo to zabawka jest i sie rozregulowuje dosc szybko bo nie wolno go zostawiac skreconego czyli ustawionego na jakas sile to poza tym chcial bym raczje klucz do malych sil taki zeby mozna bylo swiece zarowe olówkowe dokrecac 8 Nm itp sprawy.

A klucze do kol specjalnie sa robione z taka mala raczka (krótka rurka) by nie przesadzac z dokrecaniem i nie zadna tam noga czy dodatkowa rurką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I teraz taki klucz dyn. wychylny mam jeszcze z czasow komuny ale w sumie malo co go uzywam. jakies dokrecanie srub stopek korbowodow itp sprawy ale ani kola zamachowego tym nie dokrecam ani jakis innych spraw przy rozrzadzie czy cos w tym temacie. na wyczucie wystarczy.

 

 

To jest zabawka którą kiedyś komunistyczni mechanicy robili wszystko,bo nie było nic innego.

Podałem koledze jaki klucz może sobie kupić bo jest najtańszy(niecałe 30 zł) a dzięki niemu może sprawdzić jak powinien dokręcić koło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności