Skocz do zawartości

Zapieczona śruba, problem z odkręceniem


martin1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj chcąc zmienić koła na zimowe pojawił się problem z odkręceniem kół. Ostatnio na wiosnę przy zmianie przesmarowałem śruby pastą miedzianą, ale mimo to nie mogłem odkręcić koła po lewej stronie od kierowcy. Na dodatek przy odkręcaniu pękł mi klucz. Co mam z tym problemem zrobić ? Jak się zabrać do tego odkręcania ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyć nasadkę i porządnie uderzyć kilka razy. Ewentualnie założyć klucz a na niego przedłużkę w postaci rury i próbować. U mnie kiedyś taka rura metrowa albo i dłuższa pomogła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No okej. Spróbuję. Zmieniłem 3 koła, ale z racji tego, że jednego nie dało się odkręcić musiałem z powrotem założyć z przodu letnią... A jakie rady na przyszłość ? Co zrobić, aby nie było tego problemu na wiosnę ? Pomoże zakup klucza dynamometrycznego i dokręcanie z odpowiednią siłą ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokręcałeś sam czy kapciarz pnematykiem? Bo mi raz przywalił z nastawem na busa i połamałem 2 klucze na pierwszym kole. Udało się właśnie u kapciarza odkręcić, a przykręcałem już potem własną ręką. Kup porządny klucz krzyżakowy, rurka na przedłużkę i dociągaj z czuciem do terkotania. Sprawdzam po 100-200km zawsze i nigdy nie musiałem dociągać a bez problemu odkręcam z drobną pomocą owej krótkiej rurki. A teraz to podjedź do jakiegoś kapciarza, niech poluzuje, dociągnij ręcznie i w domu już pójdzie.

Edytowane przez papieju

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znajoma osoba naprowadziła mnie na prawdopodobną przyczynę problemu.W sierpniu zmieniałem rozrząd i pewnie mechanik odkręcał z przodu koła i właśnie przez niego mam tak dokręcone. To jest niemożliwe żebym tak dokręcił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaddafizafiraa

Mam opla zafire a i mam tten sam problem z odkrecaniem śrub na alusach cztery klucze połamałem co robic zeby tego uniknac nastepnym razem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

co robic zeby tego uniknac nastepnym razem

 

Dokręcać samemu kluczem do kół.

Tam ma być siła ok. 110 Nm.

http://www.nakole.pl/tabela-momentow.php

Czyli dociągnięcie kluczem fabrycznym do kół pod własnym ciężarem ciała.

Ja zawsze dokręcam do pierwszego zapiszczenia śruby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi się śruby w kole zapieką to zawsze traktuje je palnikiem, choćby takim małym jak długopis. Nie było jeszcze takiej, która by się nie poddała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zabrałem się za ponowną wymianę kół tych których nie dało się odkręcić ostatnio. Zostałem na początku wyśmiany przez członków rodziny, że nie mogłem poradzić sobie ze zmianą opon. Skoro tacy mądrzy to zaproponowałem, aby wymienili je za mnie. Rezultat był taki, że nowy klucz do kół się skrzywił (lekko ukręcił), pękła nasadka.

 

Po tych szkodach i sporych trudnościach odkręciliśmy koło i je zmieniliśmy.

 

Ma do Was pytanie. Czy opłaca się kupić klucz dynamometryczny i dokręcać koła z taką siłą jaką deklaruje producent czy lepiej dalej męczyć się ze zwykłym kluczem ? A może lepiej pomyśleć o jeszcze czymś innym ?

 

No i przede wszystkim na jakie produkty zwracać uwagę ? Jaki zakres cenowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności