Skocz do zawartości

Plyn


Gość Mike22285

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mike22285

Witam niewiem czy post.moze byc tutaj.pacjent astra h 1.6twinport.po wymianie upg na cieplym silniku para z tlumika po otwarciu termostatu para zanika na ta chwile.przy wiekszych obrotach plyn wraca do zbiorniczka tym.cienkim wezykiem.robiony test i plyn zabarwia sie na zolto czyli znowu upg.plynu nie ubywa nie gotuje sie weze sa miekkie pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla potwierdzenia warto zmierzyć.

Węże powinny być w miarę twarde.

Nie jak beton ale twardsze niż gdy odpalasz zimnego.

Tam ma być ok. 1 bara ciśnienie.

 

Para u mnie przy tych temp. zewn. też jest.

Płynu nie ubywa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mike22285

Plynu nie ubywa tylko jak jest na wyzszych obrotach to plyn wraca szybko do zbiorniczka ten cienki dolny.weze sa ok nie twarde mozna scisnac.przed wymiana uszczelki byly twarde woda sie gotowala wiec teraz niewiem czy sprawdzac kompresje i zwalac wszystko na nowo dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - Mike sam wymieniałeś UPG czy mechanik.

Płyn lałeś nowy?

Cienki wężyk ma odpowietrzyć chłodnicę więc na razie bym nie dramatyzował.

Silnik po wymianie UPG powinien na wolnych obrotach pochodzić do odpowietrzenia się układu.


A temat faktycznie powinien być w modelu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mike22285

Sam wymienialem chodzil na wolnych i to nie raz termostat sie otwiera przy 112stopniach dziwi mnie fakt ze jak jest cieply to lekko dymi na bialo w chwili jak otwiera sie termostat i wlacza wentylator to przestaje.dlaczego wiec na tescie na co2 zabarwia sie na zolto chodzi normalnie wiec sam niewiem dziekuje

Aaa wlasnie odpowietrzyc na zamknietym korku czy otwartym?odpowietrzalem na zamknietym dzieki

A odpowietrzac na zamknietym korku czy otwartym?odpowietrzalem na zamknietym dzieki

A odpowietrzyc na otwartym czy zamknietym korku?ja odpowietrzyalem na zamknietym

A odpowietrzyc na otwartym czy zamknietym korku?ja odpowietrzyalem na zamknietym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że para wodna wydobywa się z rury wydechowej jest normalną rzeczą w obecnych samochodach - masz przecież katalizator.

Nie piszesz czy sprawdzana była głowica, jaka jest twoja wiedza na temat wymiany UPG. Ale też dystans po wymianie niewielki.

Jak lałeś stary płyn to i wskaźnik może być mało wiarygodny.

Ja bym tutaj odpowietrzał układ chłodzenia na zamkniętym zbiorniczku.

 

Temat przenoszę do modelu.

A ty zmień tytuł na bardziej wiarygodny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mike22285

Zmienilem pare uszczelek w zyciu sprezanie wlasnie sprawdzilem 3cylindry maja po 8bara 4troszke wiecej przed wymiana 2cylindry mialy po 5bar.plyn wlany nowy mozliwe ze zostalo cos starego plynu moze wyplucze ukl chlodzenia sorki ze tu pisze ale jak mam znalezc ten model?dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj piszemy o wszystkich generacjach modelu.

Zmień jeszcze tytuł - jak każe regulamin - http://forum.opel24.com/forum/5349-regulamin-forum/

 

" §4. Pisanie nowych postów forum.
4.1. Sprawdź czy temat nie był już kiedyś poruszony (wyszukiwarka u góry strony).
4.2. Zakładając nowy temat upewnij się czy nadaje się on do tego działu.
4.3. Nadaj mu tytuł mówiący o nim jak najwięcej.
4.4. Pisząc zadbaj o treść, logikę i ortografię, nie łam polskiego prawa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności