Skocz do zawartości

Felgi ,opony.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

generalnei felg alu tak szybko sie nei krzywi ale te chinskie nie wiadomo z jakiego stopu do konca sa wykonane.

 

ja mam na zime stare alu felgi od calibry oplowskie kupiłem za 250 i pomalowałem sam, a na lato mam aluski od merivy orginałki. ale generalnie mozna dostac na allegro ładne uzywki za 700 i to chyba najlepsze wyjscie jak sie niech chce wydawac duzo kasy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Anonymous

Mam pytanie odnośnie felg do Merivki. Mam Merivę 1.6 03r. i chciałem założyć felgi 7J x 15" ET40 na gumach 185/65/15 ale nie wiem czy mi nie będzie obcierało bo po pierwsze nie zgadza się profil bo powinien być w tym przypadku "60" a nie "65" a druga sprawa to szerokość felgi która powinna chyba być 6J a nie 7J. Alumki były śmigane na Opel Vectra a że cena jest dosyć kusząca więc się zastanawiam czy nie było by warto ich wziąć. Tylko proszę Was Panowie nie piszczcie "tych tematów jest pełno na forum więc dobrze poszukaj" ponieważ już się naszukałem a jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem także proszę Was o pomoc :beer: Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podalem Ci w innym temacie linka

ET w merivie od 35 do 45 -wiec 40 jest posrodku

cal roznicy w szerokosci to po pol cala na strone felgi

miarka w lape i na oko sam pomierzysz czy beda mocno wystawac czy wcale

 

a opony sobie sprawdz na kalkulatorze opon

http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp

bedziesz wiedzial o ile mm sa wieksze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja się nie przejmuję ET bo wiem że taki może być. Pisałem że martwi mnie szerokość felgi i profil opony dlatego napisałem kolejnego posta bo niestety Twoja poprzednia odpowiedź mi nic nie dała bo tyle to akurat wiedziałem :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ile ma cal ?

to podziel przed dwa i sprawdz na feldze jaka teraz masz

ile sie wysunie na zewnatrz

do tego roznice w ET dolicz i bedziesz wiedzial na czym stoisz

 

 

troche podstawowej matematyki :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja mysle ze 7 cali felga to duzo do merivki chyab ze chces z miec wiecej szumu w autku , dwardziej i ciezej pracujacy układ wspomagani i spalanie

 

generalnei an 7 cali oponki to tak minimum moim zdaniem 195/55/15 bo inne to brzydko wygladaja i bedzies z miał szersza felge od opony co bedzie powodowało czeste uszkodzenia felgi na kraweznikach

 

 

przy okazji mam jeszcze pytanko do was co myslicie lub moze macie jakies doswiadczenia z oponkami

 

continental ecocontact 3 luib dayton :beer:?:wesoly:?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUTAJ masz wszystko o oponach i felgach... 7" to od 205 wzwyż...

 

[ Dodano: Pon Mar 30, 2009 14:39 ]

chciałem założyć felgi 7J x 15" ET40 na gumach 185/65/15

:beer::wesoly: .... chyba gumy na felgach.... :roll:???:?::?: Pozdro...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Osobiście jeżdzę na oponach Michelin Energy z indeksem 88H (letnie), ale w certyfikacie jaki otrzymałem wraz samochodem, dopuszczają 84H. Na tych oponach auto wydaje się "przyklejone do jezdni", ale na mokrej jezdni trzeba uważać - może się zapalić kontrolka trakcji.

Hej,

 

Jak wyglada ten certyfikat? Wszyscy go dostaja? Ja w sumie mam tylko fakture i ksiazke serwisowa.

 

Sebastian

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności