Skocz do zawartości

Astra G spalanie gazu


Gość OpelG98

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bez przesady, te filtry zdają egzamin, pod warunkiem oczywiście że są regularnie wymieniane. Listwa jeśli sprawna to nie ma co ruszać, mam taką samą i świetnie daje sobie radę. To nie jest Valtek ani pochodna, dobra budżetowa listwa chociaż trochę potrafi klepać. Duże spalanie to albo parownik już pomału się kończy albo masz jakąś nieszczelność, albo źle wyregulowaną instalację która pracuje na bogato. Zakładam że termostat OK, temperaturę szybko łapie silnik i trzyma?

 

Powiem ci szczerze, że teraz jak jest na minusie to przełącza na gaz po jakiś 2 minutkach, jeżeli ciepły, czy np latem to przełączał się natychmiast po kilku sek.

Co do filtra to pewnie u gazownika wstawią jaki będą mieli, czy coś, tak jak wyżej pisałem oprócz filtra i regulacji gazu, mam coś jeszcze u gazownika wspomnieć :D bo tak jak pisałem, jeżeli sie samemu nie wspomni to można zapomnieć, żeby zrobili coś od siebie :D

 

Własnie posiedziałem trochę w garażu i zauważyłem gdy sprawdzałem węże, że to może też być jeden z paru powodów, także również do wymiany.

Niżej zdjęcia.

 

https://zapodaj.net/263a8178b90e6.jpg.html

 

https://zapodaj.net/7c4d43c367902.jpg.html

post-37019-0-17427300-1513783035_thumb.jpg

post-37019-0-53862900-1513783099_thumb.jpg

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolaga OpelG98 ja mam prośbę .

Proszę wrzucać zdjęcia bezpośrednio na forum aby były później ( za rok albo 10 lat pomocne).

Za miesiąc zapodaj sie skończy i twój post poleci do kosza jako nic nie znaczący dla pozostałych.

Pytanie więc czy chciałbyś sam osobiście korzystać z postu gdzie nie wiesz o co chodzi bo zdjęć nie ma?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolaga OpelG98 ja mam prośbę .

Proszę wrzucać zdjęcia bezpośrednio na forum aby były później ( za rok albo 10 lat pomocne).

Za miesiąc zapodaj sie skończy i twój post poleci do kosza jako nic nie znaczący dla pozostałych.

Pytanie więc czy chciałbyś sam osobiście korzystać z postu gdzie nie wiesz o co chodzi bo zdjęć nie ma?

 

Okej następnym razem będę kombinował, próbowałem wrzucić na forum, ale coś z rozmiarami nie tak było,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wężyki do wymiany. Gazownik będzie miał, to standardowe rozmiary. Poproś o wymianę filtrów, przegląd i wymianę wężyków, podłączenie do komputera i ewentualne wystrojenie instalacji. To sekwencja, więc strojenie nie tylko na postoju ale i zbieranie map w czasie jazdy. No i powiedz że dużo pali, może mieć jakiś błędny odczyt z lambdy i będzie podawał na bogato, a może czujnik temperatury silnika też zwalony i pokazuje cały czas -40 bo bywały i takie historie, ale to już podłączenie do kompa auta a nie gazu wykaże. Nie myl z czujnikiem na zegary bo to dwa oddzielne czujniki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TOMEK CORSA B 1.2 i 45km

firma valtex przejeła firme omvl

 

 


http://gazeo.pl/instalacje/produkty/Zmiany-we-wtryskiwaczach-OMVL-SL,artykul,9132.html


 

 

To nie jest Valtek ani pochodna

jasne

 

 

http://gazeo.pl/instalacje/produkty/Zmiany-we-wtryskiwaczach-OMVL-SL,artykul,9132.html

Edytowane przez TOMEK CORSA B 1.2 i 45km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje OMVL kupowałem przed połączeniem firm i wtedy to nie było to samo. Valteki czerwone wtedy były w zupełnie innej obudowie, starego typu - zresztą miałem je i właśnie je zastąpiłem OMVL - różnica była zasadnicza. Być może teraz to jeden czort, z tym że wygląda że Valteki mają bebechy OMVL a nie odwrotnie, co wychodzi im na dobre. Przejechałem 60tys na nich jak do tej pory i nic się nie dzieje, na Valtekach po 30tys już działy się cuda wianki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej dołożyć parę zł i kupić listwę Staga, lub jak chce inwestować to wyżej: Hana, Barracuda, Herkules, Dragon, no i pozostaje kwestia parownika, co on sobą reprezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności