Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,
W mojej corsie 1.0 benzyna 2000r nadszedł czas aby wymienić maglownice. Mam jednak pytanie dotyczące doboru elementu. Czy maglownica z corsy tego samego rocznika ale z z innym silnikiem będzie pasowała? W skrócie czy maglownica z np 1.2 benz będzie pasowała do 1.0? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będzie. Są 2 rodzaje - ze wspomaganiem i bez.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez CraftRiders
      Czołem, 2 dni temu, podczas parkowania wrzuciłem sobie wsteczny, drążek zmiany biegów zaczął latać na wszystkie strony i chodź niby był ustawiony na (R) to dalej miałem wbitą jedynkę.
      Podczas ruszania drążkiem biegi się zmieniają, ale nie wiadomo na który w danej chwili się zmieni - auto jest niezdatne do jazdy.
      W internecie grzebie od dwóch dni, przejrzałem już wszystkie filmiki i poradniki do których dotarłem - ale dalej nie wiem co jest przyczyną.

I tutaj - jako początkujący użytkownik tego auta (niedawno kupione, jeszcze stałego dowodu rejestracyjnego nie mam) chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób dostać się do elementów które mogły ulec uszkodzeniu, czy konieczny jest demontaż silnika? 
      Cięgno plastikowe lata jest założone na tej kulce, ale jest luźne - a podczas zmieniania biegów tak jakby "nie ma siły" poruszyć dalszego mechanizmu. Same biegi mogę zmieniać bez wciśnięcia sprzęgła

Mam auto na gaz i dostęp do tych elementów jest mocno ograniczony.
      Więc mam jedną prośbę i kilka pytań:
      - może ktoś wykonać filmik prawidłowo działającego systemu pod maską?, nie wiem czy cięgno powinno tak latać, oraz jak bardzo powinno się poruszać podczas zmiany biegów.
      - Po zdjęciu osłony (skórzany element) przy drążku zmiany biegów, mogę zauważyć że - przy poruszaniu drążkiem, pręt biegnący pod maskę porusza się - prosiłbym o nagranie tego samego, chce wiedzieć czy tam nie leży przyczyna.
      - Czy jako amator powinienem się za to zabierać? Ile może kosztować naprawa u mechanika? Zakładam że mechanizm drążka i skrzynia biegów są sprawne - zepsuło się coś na połączeniu.

Wybaczcie za brak logiki i chaotyczność, pierwszy raz zdarzyła mi się awaria samochodu. Z góry dziękuje za pomoc.
    • Przez wild_elk
      Witajcie,
      mam nadzieję, że nie dubluję tematu ale nic wcześniej nie znalazłem, co pasowałoby do mojego problemu. Wymieniłem 10-07-2018 tarcze + klocki hamulcowe na przedniej osi, Corsa C 2004r prod, silnik 1.3 CDTI. Kilka dni temu zauważyłem zgrzytanie, chrobotanie przy delikatnym naciśnięciu hamulca, przy mocniejszym hamowaniu przypadłość staje się zdecydowanie cichsza, jednak nie ustaje. Pojechałem do serwisu - tak, to było ASO Opla z prośbą o sprawdzenie, miły pan stwierdził, że auto się kończy, co już wywołało we mnie sporo agresji  poza tym naszło kamyszków, brudu, syfu, moja wina i muszę się nauczyć jeździć. Sprawdzenie pomogło na jeden dzień. Dzisiaj zdjąłem koła i bum, okazało się, że blaszka trzymająca zacisk na prawym kole, górna jest luźna i przy hamowaniu prawdopodobnie trze o tarcze - proszę powiedzcie mi fachowo jak się to dziadostwo nazywa i cz dobrze powiedziałem z zaciskiem, sorry jestem humanistą  

Pytanie, czy tarcza na obwodzie po tym ponad miesiącu kontaktu z metalem jest nadpalona, czy mi się wydaje?

Pytanie dodatkowe, obracając tarczą nie kręci się gładko, blokuje, czuć wyraźny opór, lewe koło mocniej, prawe mniej ale blokuje. Co wymienić, żeby zminimalizować dolegliwości. Szerszeń nie należy już do najmłodszych aut, jednak nigdy mnie nie zawiódł i musi posłużyć jeszcze jakiś czas. Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi,

pozdrawiam Krzysiek

Partnerem serwisu: Fabryka kart plastikowych LiderKarty

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.