Skocz do zawartości

Pierwszy dłuższy wyjazd i chceck engin


Gość zaciekawiony

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zaciekawiony

Niestety dziś po kilku kilometrowej jeździe check włączył się znów auto wydaje się że jedzie normalnie dobrze przyspiesza jutro wizyta w warsztacie :huh:


Przed chwilą jeszcze raz sprawdziłem błędy innym programem po wczorajszym skasowaniu wszystkiego dziś jest tylko jeden błąd P1101.Po zakupie auta jechałem nim kilkadziesiąt kilometrów nic się nie działo po powrocie do domu auto zatankowałem do pełna i praktycznie stało dopiero pierwszy wyjazd trochę dalej i wyskoczył ten błąd.Czy to może mieć jakiś związek paliwo?co prawda to stacja orlenu ale nie wiadomo czy problemu doszukiwać się w dolocie sprawdzeniu wszystkiego wymiany filtra powietrz itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

P1101 - do wyczyszczenia przepustnica oraz do przeprogramowania ECM. Środek zaradczy 3141 - biuletyn GM.

Jeśli auto jest młodsze niż 2014r. to trzeba diagnostykę przeprowadzić, ew. wyczyścić i wyuczyć przepustnicę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jakieś 300-350zł w ASO będzie kosztować.

Ewentualnie zapraszam do mnie do Siemianowic Śląskich. Wyczyści się przepustnicę, wyuczy i na kilkadziesiąt tysięcy km starczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zaciekawiony

O to by było super ale najpierw zrobię podstawowy serwis olejowy nowe świece i filtry.W jaki sposób mogę się z panem skontaktować?Nmr tel do mnie 797553817

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis olejowy też możemy zrobić. Zamówimy filtry, olej i ustalimy termin - żaden problem.

W kwestii umawiania terminu - tu wszystko jest: http://forum.opel24.com/topic/82369-niezalezny-serwis-opel-siemianowice-rabat-dla-uzytkownikow-forum-o24/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zaciekawiony

Witam wczoraj i dziś mokka była na dokładnym przeglądzie i wymianach co znaleziono.Mechanik dosłuchał się dzwonienia łańcucha przez pierwsze sekundy po uruchomieniu silnika po dłuższym postoju,oraz lekkie zapocenie silnika po prawej stronie gdzieś przy kołach rozrządu,do tego ręczny nie odbijał na jednym kole oraz trochę głośniej działający kompresor klimatyzacji ale nie ma tragedii.Wymieniono świece,przeczyszczono dolot sprawdzono oraz czyszczono przepustnicę oczywiście wymiana oleju i filtrów,przy filtrze oleju duże zaskoczenie filtr wyglądał tak jak by (nie wiem jak to opisać)jak by go ktoś podłączył pod pompę próżniową i zassało go do wewnątrz wyglądał jak mały ogryzek.Po tych wymianach błędy na razie się nie pojawiły i co najważniejsze po postoju i odpaleniu rozrządu już nie słychać i ogólnie po jeździe testowej kilkanaście km kiedy podjechałem pod blok na wolnych obrotach silnik był tak cichy że nie wiedziałem czy pracuje dosłownie.Dziękuję ArKos za wszelkie rady i poważne podejście do mojego problemu.Co do wycieku gość twierdzi żeby go usunąć trzeba zdjąć rozrząd a jak już zdjęty to pasowało by wymienić i tu wydaję mi się jakieś naciąganie mnie skoro rozrząd po wymianie oleju i filtra jest cicho to prawdopodobnie było zbyt niskie ciśnienie oleju po przez zatkany filtr.Po drugie skoro jest łańcuch to pracuję on w kąpieli olejowej i jest szczelnie zamknięty obudową a na zewnątrz wypuszczone są tylko wałki na koła pasowe do osprzętu i uszczelnione simeringami i być może tam jest wyciek tak myślę.Jak by wyglądała naprawa chodzi mi o czas oraz koszty plus minus zlikwidowania tego wycieku w warsztacie w którym pracujesz ? pytanie do ArKos a bo ten warsztat w którym byłem raczej nie nadaje się do tego typu napraw(olej wymienić klocki to tak)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie było zbyt niskie ciśnienie oleju po przez zatkany filtr.

Dokładnie tak. Zassany filtr oleju powoduje znaczne obniżenie ciśnienia.

 

 

 

Jak by wyglądała naprawa chodzi mi o czas oraz koszty plus minus zlikwidowania tego wycieku w warsztacie w którym pracujesz ?

Czas: dobra masa uszczelniająca (np. szara GM) musi schnąć 6h a pełne utwardzenie osiąga po 12h. Poza tym preferujemy pozostawianie samochodu na jakiekolwiek naprawy - niejednokrotnie pojawia się jakiś drobiazg wymagający usunięcia i robi się sztuczny tłok + sraczka z załatwianiem części, bo klient stepuje przed biurkiem... Wszelkie sprawy dodatkowe są uzgadniane telefonicznie. Co do ceny - myślę, że będą to okolice kosztów wymiany rozrządu, bo niestety trzeba zwalić pół komory silnika i pół osprzętu, żeby zdjąć obudowe rozrządu i ją uszczelnić. No i od razu mówię, że zgodnie z instrukcją serwisową zalecana jest każdorazowa wymiana uszczelki pod pokrywą w wypadku demontażu, a żeby ją wymienić, to trzeba zwalić i rozrząd. Takie kółeczko głupich się robi. Uszczelka ori ok. 120zł i do tego uszczelki, które obligatoryjnie wymienia się w wypadku rozrządu, czyli uszczelka pompy wody, uszczelka pokrywy zaworów i uszczelka misy olejowej (bo trzeba ją odkręcić, aby opuścić misę i potem uszczelnić na nowo na łączeniu z blokiem). Tym sposobem w uszczelkach już zostawiasz ok. 300zł... Reszta to robocizna jak za rozrząd czyli ok. 400-450zł (w ASO sama robocizna to ok. 850zł). Gdybyś chciał wymienić łańcuch ze ślizgami i napinaczem to komplet rozrządu dobry zamiennik oscyluje w okolicy 500-550zł.

 

 

PS

Tak, jak po opisie trafiłem w 100% w kody błędów tak i teraz mówię, że trzeba mieć łeb na karku, żeby dobrze ten silnik zrobić (żeby znowu nie ciekł). Sporo mechaników popełnia poważny błąd targając obudowę rozrządu bez luzowania i opuszczania misy olejowej. Niszczą w ten sposób 2 tulejki centrujące obudowę, a w perspektywie czasu przekłada się to na uszkodzenie pompy oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zaciekawiony

Dokładnie też tak myślę a nie chcę by ktoś się uczył na moim silniku bo wiedze ogólną może mają ale konkretnej jeśli chodzi o ten silnik to nie za bardzo.Co do rozrządu to myślę że nie ma potrzeby wymiany auto ma 65000 km przebiegu a przez niskie ciśnienie oleju napinacze nie mogły od razu napiąć łańcucha i stąd hałas.Mam jeszcze pytanie dotyczące napędu 4x4 a mianowicie haldexa i serwisowania go.Czy wymienia się w nim olej jaki to olej ilość typ nie mogę znaleźć informacji jeśli chodzi o ten samochód.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak z olejem w skrzyni czy manualnej czy automatycznej (osobiście tak uważam) - okolice 60kkm. Olej GM 9121965 ciut ponad litr (trzeba kupić 2 litry). Do tego należy kupić 50ml dodatku do LSD GM 90004033. Bez dodatku LSD tarczki się zniszczą.

Proponuję nie stosować JAKICHKOLWIEK zamienników, bo z pragmatyki powiem, że często ma to opłakane skutki w wypadku 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności