Skocz do zawartości

Pierwszy dłuższy wyjazd i chceck engin


Gość zaciekawiony

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zaciekawiony

Witam forumowiczów tydzień temu kupiłem wymarzoną mokke 1,4 turbo 4x4 ale dziś dopiero miałem okazje wyjechać na dalszą trasę.Po przejechaniu ok 80 km z prędkością ok 130 km/h check engin!Wróciłem do domu odczytałem błędy było ich masę ale większość prawdopodobnie z powodu nie doładowanego akumulatora,auto w 2017r przejechało 4000km i stało.Główne błędy odpowiadające za check to :Doładowanie silnika za niskie,Usterka funkcji,Stałe .-Usterka przepływu powietrza dolotowego ,Wydajność,usterka funkcji.W czy szukać problemu?Po wykasowaniu błędów doradzono mi przegonić auto podejrzewając przycięcie geometrii z powodu okazjonalnej jazdy w ostatnim czasie,a jeśli auto już jechało to po bułki 500m i jechała nim osoba 65 letnia.Po ostrzejszej jeździe auto rzeczywiście ożyło zaczęło się znacznie wyżej wkręcać na obroty nie wyskoczył na razie żaden błąd.Co mogę sprawdzić by znaleźć winowajcę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Pierwsze: Mokka nie ma zmiennej geometrii tylko klasyczną turbinę...

Drugie - te błędy to se można... trzy interfejsy i w każdym inny opis błędu. Kody są istotne a nie jakieś wydumki tłumaczone z innego języka na polskie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zaciekawiony

Nie miałem możliwości jechać do jakiegoś dużego warsztatu ze względu na porę komputer podpiął znajomy i to odczytał myślałem że to turbina ze zmienną geometrią jutro podam kody błędów.Dziękuję za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zaciekawiony

Też udało mi się odczytać ten drugi błąd i też mnie zdziwił ale ten program tak to odczytał a dlaczego nie wiem.A co do zmiennej geometrii w turbinie nad turbiną zauważyłem gruszkę z cięgnem i sądziłem że to do sterowania geometrią.Na razie po skasowaniu błędów nic się nie dzieje w tygodniu jak coś podjadę do większego warsztatu,wczoraj to była taka koleżeńska pomoc sąsiedzka,ale dlaczego program tak odczytał ten drugi błąd to nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zmiennej geometrii w turbinie nad turbiną zauważyłem gruszkę z cięgnem i sądziłem że to do sterowania geometrią.

Źle sądzisz.

Zmienną geometrię ma np. 2,0cdti w Astrze czy Insignii.

 

cdtiturbo_wm.jpg

 

Widać, że cięgno attuatora wchodzi w zimną muszlę i tam są kierownice.

 

turbina3.jpg

 

W 1,4T jest turbina klasyczna z zaworem wastegate. Attuator steruje klapką w gorącej muszli - zamknięta klapka = wszystko przez wirnik turbiny, otwarta klapka = omijanie gazów = mniejsze obroty turbiny. Przy kierownicach turbina cały czas zapierdziela, a ciśnienie doładowania uzyskuje się przez regulację kąta łopatek w zimnej muszli. Przy wastegate reguluje się je obrotami turbiny.

 

GT1446SLM-781504-5004S-781504-5007S-7815

 

Wastegate:

 

Internalgate_vf39.jpg

 

Wystarczy trochę poczytać na googlach i można wyjść z matni matrixa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zaciekawiony

Dziękuję próbowałem znaleźć coś o turbinie z mokki ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi jaki to typ turbiny teraz mam pewność zmylił mnie jeszcze warsztat regenerujący turbiny do którego dzwoniłem twierdząc żę mokka ma zmienną geometrię.Domniewam że zawór ten również może się przyciąć itp rzeczy i powodować problemy z doładowaniem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zawór ten również może się przyciąć itp rzeczy i powodować problemy z doładowaniem?

Moim zdaniem nie przy tym przebiegu.

 

 

 

próbowałem znaleźć coś o turbinie z mokki ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi

No nie gadaj, bo w guglach zdjęć i opisów jest od za*****nia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności