Skocz do zawartości

Astra J 1.4T (A14NET) – Dziwne odgłosy przy dodawaniu gazu.


Gość jarosol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dwóch dni w mojej Astrze J z silnikiem 1.4T (A14NET) + LPG (STAG) pojawiły się dziwne odgłosy z pod maski (okolic kolektora tak myślę). Dźwięk przypomina dzieciństwo ponieważ brzmi tak jakbym włożył kawałek patyka między szprychy roweru i jeździł nim. :D Odgłos ten pojawia się na biegu jałowym, przy energicznym dodaniu gazu i trwa około 2sec.(Filmik)

https://www.youtube.com/watch?v=YyV3_YKiL04

, oraz podczas jazdy przy dodawaniu gazu, na każdym biegu. (Filmik)

https://www.youtube.com/watch?v=mtAQqPRLUdM

Nie ma różnicy czy chodzi na benzynie czy na LPG. Terkotania nie słychać tylko na wolnych obrotach, oraz podczas jazdy przy odpuszczaniu gazu lub delikatnym i wolnym dodawaniu gazu. Każde gwałtowne dodanie gazu wywołuje terkotanie. Zauważyłem również , co widać na pierwszym filmiku gdy samochód chodzi na wolnych obrotach, praca silnika zmienia się po odkręceniu kurka oleju lub wyjęciu bagnetu. W tedy słychać dziwne syczenie i powietrze z silnika jest wypychane na zewnątrz.

Chciałbym dodać że terkotanie raczej nie pochodzi z lewej strony silnika, ponieważ zdjęty był pasek klinowy, a problem nadal występował. Sprawdzana była również obecność grzybka w kolektorze ssącym według instrukcji z strony http://www.pokrywy-zaworów.pl/kolektor-ss%C4%85cy-a14net-nel który był na miejscu i było go widać (nie wiem tylko czy prawidłowo chodzi). Sprawdzałem również membranę w pokrywie zaworów z której nie słychać było żadnego syczenia, ani żeby zasysała powietrze. (zastawiałem palcem otwór). Samochód nie przechodzi w stan awaryjny, ani nie pojawiają się żadne błędy.

Czy spotkaliście się z czymś takim?
Dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

gdy samochód chodzi na wolnych obrotach, praca silnika zmienia się po odkręceniu kurka oleju lub wyjęciu bagnetu.

Zachowuje się w pełni poprawnie - tak ma być.

 

 

 

Terkotania nie słychać tylko na wolnych obrotach, oraz podczas jazdy przy odpuszczaniu gazu lub delikatnym i wolnym dodawaniu gazu. Każde gwałtowne dodanie gazu wywołuje terkotanie.

Podejrzewam układ napędowy - skrzynia lub przeguby.

Czy lewarek przemieszcza się w jakikolwiek sposób podczas dynamicznego przyspieszania lub mocnego hamowania silnikiem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowuje się w pełni poprawnie - tak ma być.

 

 

 

Podejrzewam układ napędowy - skrzynia lub przeguby.

Czy lewarek przemieszcza się w jakikolwiek sposób podczas dynamicznego przyspieszania lub mocnego hamowania silnikiem?

Lewarek jest sztywny, a skrzynię miałem już naprawianą 1 rok temu (wymiana łożysk) oraz wysprzęglik

Edytowane przez jarosol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szukać w układzie napędowym jak pisałem. Same łożyska wymienione - a może zęba któreś koło zgubiło. Obsłuchać skrzynię i przeguby. Jeśli z całą pewnością to nie będzie ich wina to pozostaje chyba tylko dwumasa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szukać w układzie napędowym jak pisałem. Same łożyska wymienione - a może zęba któreś koło zgubiło. Obsłuchać skrzynię i przeguby. Jeśli z całą pewnością to nie będzie ich wina to pozostaje chyba tylko dwumas

Skrzynie naprawiałem w momencie gdy usłyszałem delikatny szum na 5 i 6 biegu czyli początki awarii nieszczęsnej M32, i wymienione zostały wszystkie łożyska. Przy okazji sprawdzone zostało sprzęgło i dwumasa i były w dobrej kondycji (tak powiedział mechanik). Przegub raczej nie ponieważ na postoju przy gwałtownym dodaniu gazu również słychać dziwny terkot.

Edytowane przez jarosol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Aż się zarejestrowałem na forum, jak znalazłem ten temat :D

U mnie dokładnie ten sam odgłos, w tych samych warunkach - dokręciłem świece dla pewności i nastała cisza.

Dzięki za pomoc, bo już tyle się naszukałem w poszukiwaniu źródła problemu, że zaczynałem tracić nadzieję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności