Skocz do zawartości

12 L / 100 km ? Uszczelka pod głowicą?


Gość LUKI'CORSA

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli to silnik x12sz to wymiana uszczelki pod łowicą to banał. Kup sobie klucz dynamometryczny
(nic drogiego coś z castoramy) , WD40 (do odkręcania śrub), smar miedziowy (do śrub na kolektor wydechowy), uszczelkę pod głowicę, uszczelkę pod kolektor wydechowy i ssący do tego jak zdejmiesz głowicę wymień uszczelniacze zaworowe. Jak sam włożysz swoją pracę to zamkniesz się może w 400zł a zdjęcie głowicy w tym silniku to nic trudnego. Objawy były takie że przy odkręcaniu korka zbiornika wyrównawczego było zasysanie powietrza (podciśnienie) kopcił na biało do oleju dostawało się więcej wody przez cylinder, ubywało płynu, i po zapaleniu i przejechaniu może z 4 km było takie lekkie szarpnięcie jakby jeden gar się wyłączył ale potem po rogrzaniu wchodził na obroty i nie było problemu.

Nigdy tego wcześniej nie robiłem (zdjęcie głowicy) ale w zeszłym roku w styczniu zabrałem się za to i też się trochę stresowałem szczególnie odkręcając śruby kolektora wydechowego. Cała reszta to już pestka. Nie robiłem żadnego planowania głowicy nie dawałem nowych śrub skręcających głowicę. Wszystko poszło na starych chęściach. To planowanie głowicy to bez sensu akurat w mojej bardziej przydało by się planowanie bloku bo był zrobiony "dziadowsko" ale przejechałem go lekko papierem ściernym. Rok już jeżdżę i nie ma żadnych wycieków czy pocenia się uszczelki. Jak masz gdzie to zrób to sam a zobaczysz że to nic trudnego a do tego można się czegoś nauczyć no i zaoszczędzić.

 

Jeszcze jedna rada na sprawdzenie czy uszczelka tak jak u mnie ma przedmuch do cylindra. Tego akurat nie robiłem u siebie ale jeżeli spaliny dostają się do układu chłodzenia to jest to przede wszystkim CO2. CO2 jest cięższe od powietrza więc po odkręceniu korka nie uleci on. Zapal zapałkę i zbliż ją do zbiorniczka lub szybko ją tam włóż jak zgaśnie znaczy że w układzie jest CO2 i na pewno jest przedmuch kanału chłodzenia do cylindra. Zakładam że ten przedmuch będzie na 4 cylindrze.

Edytowane przez bolo75

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności