Skocz do zawartości

1.6 8v z 99' do zagazowania


Gość Lukkas

Rekomendowane odpowiedzi

I jak odpala sie wtedy gaz ? Wystarczy ze depne, przekrocze np. 2tys obrotów i pyk ?
Jak czytałem tu i tam to niektórzy maja 1500, 1800, 2100, 2500... Myślę że takie ~1800 bylo by okej ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Źle wyregulowane tak.

U ciebie czujnik jest z przodu.

Dostaje powiew zimnego i się studzi.

Możesz spróbować go osłonić izolacją do rur.

Możesz też cały parownik owinąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zeby potem nie było cyrku z gasnieciem silniku.

Jeszcze dzis dzwonie do wuja w sprawie tego plynu chlodniczego. Ubywa, obawiam się najgorszego :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak uważasz.

Ja ci radzę z mojego doświadczenia.

Gazowników słuchałem do czasu gdy udowodniłem że nie umieją wystroić instalacji w moim aucie i pokazałem im jak pracuje moje auto na LPG po mojej regulacji.

 

Płyn ubywa to szukaj gdzie.

Ale nic bym nie robił tylko reklamował u gazownika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila bo się lekko pogubiłem.

Nie mieszajmy problemu z płynem z problemem z gazem. Chociaż nie wyjaśnione że to przy montowaniu instalacji spieprzyli coś, przez co płyn ucieka, ale kto się przyzna.

 

Zresztą sam nie wiem czy wyjazd się nie przesunie o pare dni. Bo jeśli to uszczelka pod głowicą (tak zauważyłem jakiś "szlam" pod korkiem) to autem nie ma co śmigać by nie dopiec jeszcze bardziej. Jutro o ile czas pozwoli odwiedzę kogo trzeba.

 

A co do gazu. To powiem żeby usunął przełączanie po temperaturze. I ustawie pewnie na obroty gdzieś w granicy 2500 tak myśle. Zresztą będziemy to u niego testować. A żeby nie gasnął silnik, nie wiem czy on coś tam wykombinuje, ale czytałem o tych osłonach, że tworzą je z rurek piankowych, wełny itp. Jeśli trzeba będzie ja moge zrobić te 2-3km i samemu wcisnać kontrolke zeby gaz zalaczyl, jeśli w razie nieszczescia mial gasnac po odpaleniu.

Edytowane przez Lukkas

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chwila bo się lekko pogubiłem. Nie mieszajmy problemu z płynem z problemem z gazem. Chociaż nie wyjaśnione że to przy montowaniu instalacji spieprzyli coś, przez co płyn ucieka, ale kto się przyzna.

 

 

 

To się odnajdź :D

Gazownik montujac LPG dokonuje ingerencji w układ chłodzący też.

Więc powinien sprawdzić czy gdzieś nie cieknie.

 

 

 

2000 obr. całkiem wystarczy.

A co ma gasnąć.

 

 

 

Kup sobie tester do sprawdzania spalin w płynie i wstępnie sie dowiesz czy masz walniętą UPG.

Może być tak że reduktor czy któreś kolanko miał natłuszczone i do zbiorniczka się dostał ten tłuszcz.

A jak się chcesz upewnić to zmierz kopmresję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności