Skocz do zawartości

Corsa C 1.3CDTI trzęsie silnikiem przy ciężkim odpalaniu


Gość hero512

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam przeogromny problem z moją Corsą. Stoi u mechanika już 1,5 miesiaca a on rozkłada ręce próbując zamydlić mi oczy. Samochód przy odpalaniu (trzymam przekręcony kluczyk) Trzęsie się nie samowicie, rzuca całym silnikiem i samochodem, po kilku próbach takich odpalenia samochodu w koncu odpala. Jak już chwile pochodzi problem ustępuje i pali na tak zwanego strzała, najgorzej rano jak jest zimny tu jest filmik: (

)

występuje dokładnie taki sam problem co na filmiku. Na jednym z forów wyczytałem że chłop miał taki sam problem i robił wszystko co się dało i nadal to samo. W koncu Wymiana rozrusznika na rozrusznik Valeo o wiekszej pojemności czyli 1.8KW przyniosło efekt i samomochód dobrze zaczął palic. zamierzam zrobić to samo i kupić jakaś uzywke i sprawdzić może i u mnie zadziała. Jaki rozrusznik bedzie pasował do tego auta? Czym sie sugerować w kupnie rozrusznika? Z tego co orientuje się normalnie znajduje sie tam rozrusznik 1.3kW a ja chce 1,8kW z jakiego opla bedzie pasował rozrusznik do mojej corsiny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj spokuj z rozrusznikiem . bo nim nie ominiesz przyczyny , a gdzies jest czujnik walu , akumulator swiece zarowe sterownik swiec lub rozruszk robi zwarcie szukaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik walu byl sprawdzany, jest ok, swiece sprawdzane sa ok, wymieniny przeplywomierz, wyczyszczony egr, filtr paliwa i powietrza wymienione, sterownik turbiny czy cos takiego sprawdzany jest ok. pompa paliwowa ok, wymieniona glowica, pierscienie i uszczelka pod glowica, , jakis tam czujnik od cisnienia sprawdzony. Wróce do pytania jaki rozrusznik bedzie pasowal tylko taki 1.8kW?

Edytowane przez hero512

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli silnik po remoncie a. Dlaczego? Urwany lańcuch był ? Ciekawią mnie pierscienie dlaczego wienione byly. Male sprezanie bylo? Walki rozrzadu byly sprawdzane czy proste ,bo lubią czasem podpierac zawory i sprezanie leci w dol. A po zagrzaniu oleju to ustepuje ,. Zaworek zwrotny od paliwa byl sprawdzany czy paliwo sie nie cofa? I regolator cisnienia na listwie byl sprawdzany? Jakie jest cisnienie sprezania na zimnym. I cisnienie paliwa podczas rozruchu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik po remoncie ponieważ nastąpiła tragikomiczna historia z byłym mechanikiem. Samochód zgasł podczas jazdy i nie dało się odpalić, mechanik metodą prób i błędów wciągnął mnie w koszta została wymieniona uszczelka , głowica, pierścienie, a zupełnie nie potrzebnie bo koniec końcem wyszło co? Pękła turbina tylko od wewnętrznej strony tak że nie dało się zobaczyć tego gołym okiem tylko po odkręceniu dopiero co zrobił za późno choć pocieszam się tym ze mógł jeszcze kilka rzeczy wymienić. Samochód był sprawny, nareszcie , czym bliżej zimy samochód coraz gorzej odpalał jak na załączonym filmiku. Powiem że mechanikiem nie jestem tylko jestem przeciętnym zjadaczem chleba użerającym sie z mechanikami;)

Aktualnie co do w/w postu:

regulator ciśnienia na listwie został wymieniony

Paliwo się nie cofa

Wałki rozrzadu nie były sprawdzane, zapytam o to mechanika przy kolejnej wizycie

Parmetrów cisnienia nie znam zapytam o to ,,fachowca,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności