Skocz do zawartości

Dziwne dziwięki z silnika od strony skrzyni biegów


Gość kris 19

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że mechanik by powiedział o takiej sytuacji 2 razy wyciągał skrzynię

Pod warunkiem że odkręcał docisk lub zaglądał na tarczę.

Mechanik mógł się skupić na skrzyni i wysprzęgliku, ja już widziałem urwany/pęknięty wał korbowy właśnie na ostatnim łożysku - co ciekawa autko normalnie jeździło tylko były stuki i wibracje silnika + wyciek oleju z tyłu silnika - wyszło właśnie gdy mechanik zdemontował koło zamachowe (Vektra 2,2 diesel). Co prawda to czarny scenariusz i oby to nie było to - ja bym jednak spróbował na uruchomionym silniku dokładnie obszukać z kanału co może być nie tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło było ściągane miał je wymienić ale przy próbie montażu okazało się ze otwory nie pasują przysłali mi nie te sprzęgło dlatego zostało stare które jest w dobrym stanie

Tak jak mówisz muszę go podnieś i dokładnie przejrzeć może w tygodniu mi się uda podjechać na podnośnik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie, dałem sobie spokój z tymi dźwiękami bo nie było czasu ale ost zauważyłem że jak halasuje i przesune lewarek biegów dosłownie o kilka milimetrów w stronę 4 biegu to wszystko wraca do normy , pracuje cichutko . Czy można jakoś ustawić wybierak czy jakieś luzy zlikwidować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbigniew_kujawski

Z tego co piszesz, rozumiem że lewarek nie jest 'sprężysty' - na luzie nie wraca samoczynnie do pozycji neutralnej.

Nie wiem jaki masz mechanizm zmiany biegów, ale nie zaszkodzi wyregulować.

Obejrzyj, czy nie trzeba odrdzewić i nasmarowac wybieraki przy skrzyni biegów - robota dla cierpliwych.

 

Pozdrawiam

Z.K.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. 

To mój pierwszy post... 

Proszę o wyrozumiałość. 

Mój problem dotyczy dziwnego dźwięku spod auta. Po wciśnięciu sprzęgła ustaje. Dużo naczytalem się o skrzyniach m32. Jutro jadę wymienić olej w skrzyni. Mam przejechane 172tkm i jest to oryginalny przebieg. Silnik 1.7 cdti 125KM. Zafira z 2009r.

Nie wiem co to może być. Znajomy mechanik mówi że to dwumasa a inny że to skrzynia. Nie stać mnie żeby próbować (a może to a może tamto).. Wydać 5000 na naprawę nie uśmiecha mi się. Link do zafiry

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności