Skocz do zawartości
krynikon

1.8 16v 116 km 1999 ciśnienie i stopień sprężania! Mówili OLEJ więc olałem!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, chciałbym sprawdzić ww rzeczy w moim samochodzie jednak nie posiadam do tego sprzętu, czy ktoś z klubowiczów moze zaoferować swoją pomoc i sprzęt? Chciałbym sprawdzić ciśnienie oraz stopień sprężania celem diagnozy gdzie mój silnik bierze olej, wiadoma sprawa, że bierze bo to ECOTec jednak zjada go około 0,5 L na 1000.

Lubię wcisnąć pedał gazu co zwiększa zużycie do w/w poziomu... Interesują mnie okolice Chrzanów - Małopolskie ew Tychy i okolice.

1. Aby nie spamowac chciałbym zapytać obeznanych w temacie! Czy kontrolka oleju wlącza się dopiero gdy go juz wcale nie ma? Czy moze gdy jest go np litr?

2. Astra zrobiła juz ponad 224 k km przez pierwsze 213k km nie była zbyt często wyciagana powyżej 4 tys obrotów, dopiero gdy ją kupiłem silnik pracuje na pełnej mocy czy olej może ubywac właśnie z tego powodu? Jakim olejem zalać silnik? Po kupnie samochodu zalalem 5w - 30 szybko go wypiłem zatem na dolewke wziąłem 15w40 czy jest ok czy zalać silnik od nowa czymś konkretnym? Czy wyplukalem nagar z silnika??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po kupnie samochodu zalalem 5w - 30 szybko go wypiłem zatem na dolewke wziąłem 15w40 czy jest ok czy zalać silnik od nowa czymś konkretnym? Czy wyplukalem nagar z silnika??

No toś się popisał.

Dolewki robi się takim samym olejem.

A ngar się może się robić jeszcze wiekszy od gnojówki typu 15W

Możesz kiedyś do mnie podjechać to pomierzymy.

A o jaką kontrolkę oleju ci chodzi?

Poziomu czy ciśnienia?

A co do poboru oleju to poczytaj jakie są normy jego spalania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej

Kontrolka oleju zaswieci sie wtedy gdy bedzie za niskie cisnienie. Czyli mniej wiecej wtedy gdy bedzie go juz wyraznie mniej niz minimum ale raczej wczesniej niz jak zostanie litr :)

I generalnie tak jak napisal Adam - nie mozna od tak sobie wlewac oleju jaki Ci w rece wpadnie. Jak zawsze byl lany syntetyk to taki lej ewentualnie mozesz zejsc na polsyntetyk z racji duzego przebiegu ale nie w druga strone.

Pomiar cisnienia sprezania mozna bardzo latwo wykonac samemu, na allegro sa zestawy za 100-150 zl. Wkrecasz manometr w miejsce swiec i krecisz rozrusznikiem. Ewentualnie kazdy przyslowiowy pan Kaziu w warsztacie ci to zrobi za flache :)

I wcale niekoniecznie ten silnik (o ile zdrowy) musi brac olej... ja mam astre tez 1.6 tyle ze turbo i praktycznie od wymiany do wymiany dolewam jakies sladowe ilosci rzedu 0,3-0,4 L mimo posiadania turbo i znacznie bardziej wyzylowanego silnika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi