Skocz do zawartości
engets

1.7 DTI Turbina ? Egr ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przeszukałem internet i nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie.

Mianowicie posiadam Opla Astra G 1.7 DTI 75KM 2000r.

Ostatnio zacząłem się zastanawiać na tzw. turbo dziurą. Nie znam nikogo co ma też ten silnik dlatego mam nadzieję, że dobra osoba z forum odpowie mi na pytanie.

Turbina łapie tak lekko ponad 2tyś wcześniej jest jakby bez mocy po tych 2 tyś już czuć moc.

Na zimnym silniku gdy przekroczę te 2 tyś. jest takie uczucie lekkiego wgniatania w fotel czuć to doładowanie. Natomiast jak silnik już trosze się nagrzeje tak od powiedzmy 80 stopni po tych 2 tyś te uczucie znika

jest dalej moc ale nie czuć już tego efektu wgniatania (ja rozumiem to jest 75 km nie 200) ale zastanawia mnie czy to jest urok silnika z turbo czy coś jest jednak nie tak. To mój pierwszy samochód na ropę z doładowaniem dlatego niestety wiedza znikoma z tego działu.

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę fizyki kolego . Zimne powietrze zawiera więcej cząstek tlenu jak się silnik zagrzeje to powietrze przechodząc przez turbinę się nagrzewa . Co prawda jest IC ale już się tak nie schłodzi. A tlen jak wiadomo potrzebny jest do spalania .

To tyle teorii . Więcej może powiedzą koledzy mechanicy. Ja mam zaślepkę na

EGR i trochę niżej się zbiera . Jak założyłem to było czuć teraz to już się przyzwyczaiłem. Czego się można spodziewać po 75 km jeszcze w Merivie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi