Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam nowe auto, a chciałbym poprowadzić zasilanie do wideorejestratora. Niechciałbym także dokonywać nieautoryzowanych modyfikacji, tak aby nie utracić gwarancji na auto.

Czy z Waszego doświadczenia taka modyfikacja jest możliwa do wykonania w ASO wraz z zachowaniem gwarancji. Jaki zakres kosztów?

Pozdrawiam,

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W czym problem?

Podpinasz do gniazda zapalniczki wtyczkę od wideorejestratora ,przewód prowadzisz tak aby go schować w desce i w słupku i podsufitce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślałem o wpięciu się w instalację, tak aby gniazdo zapalniczki mieć wolne. Twoje rozwiązanie ma sens jak najbardziej. Potrzeba tylko przedłużenia kabla mini/micro-USB, pewnie 2-3 metry aby bezproblemowo ułożyć.

Pozdrawiam,

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2210-2430.jpg

Wpiąć tam, gdzie pojawia się plus po stacyjce. Żadnej ingerencji w instalację samochodu, jedynie trzeba zrobić kabelki do rejestratora - najlepiej kupić

ca4479abbd42c5a0bd9c72fb8185e0a3.jpg

i zastosować oryginalną ładowarkę do rejestratora. Podanie bezpośrednio 12V (z pominięciem ładowarki) może go uszkodzić.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I to jest rozwiązanie! :-) Dzięki z pomoc!

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No - ArKos pokazał optymalne rozwiązanie - u mnie chłopaki z ASO podpięli właśnie taki gadżet jak na drugim zdjęciu (koszt max kilkanaście złotych) pod gniazdo zapalniczki (za robotę też "na flaszkę" wzięli) - całość ukryta jest pod tunelem środkowym - do tego oryginalna ładowarka od kamery, kabel upchany pod wykładzinami i uszczelkami drzwi oraz podsufitką - działa;

u siebie z powodu m.in. "lichego" akumulatora przymierzam się teraz do małej modyfikacji - zakup adaptera zasilania i podpięcie bezpośrednio pod bezpieczniki taką przelotką jak ArKos na pierwszym zdjęciu pokazał /adapter chroni przed rozładowaniem aku przy działającym trybie parkingowym kamery - można na nim ustawić napięcie lub czas po jakim ma odciąć zasilanie/ - jedyny minus - cena adaptera (pomiędzy 100-250 za przyzwoity markowy), przy niektórych modelach można zrezygnować z oryginalnej ładowarki bo mają długaaśny kabel z miniUSB na końcu;

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po co pod tunel się pchać?

Schowek pod wyłącznikiem świateł wyjąć. Tam jest skrzynka z bezpiecznikami i w uj miejsca - w piłkę można pograć... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w J-ce zapewne tak (no i można kabel puścić od strony kierowcy pod uszczelką drzwi - zapewne krócej jest;) ) - ale w Astrze K bezpieczniki mam "pod deską" - a pod tunelem w uj miejsca żeby ustrojstwa upchać i puścić kabel pod nogami pasażera i uszczelką drzwi w górę ;)

PS. skreślony mundur ASO widzę - czyżby jakaś zmiana nastąpiła?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ano nastąpiła :) Jestem zbyt utalentowany, by być wymieniaczem :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi