Skocz do zawartości

Jakie klocki hamulcowe do Astry F?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Poradźcie, jakie kupić klocki hamulcowe do Astry F sedan.

Samochód 1.4 16V z 1998 r.

Produktów jakiej firmy należy szukać, a których unikać?

I ile kosztuje u Was wymiana takich klocków (robocizna) ?

 

Pozdrawiam

gemini

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawinek

Mam opla zafirę

Postawiłem na bezpieczenstwo i powymieniałem troszkę zużyte tarcze i klocki we wszystkich 4 kołach.Klocki mam lukas'a.Tarcze zabij mnie bo nie pamiętam ale produkują je w Częstochowie na jakiejś licencji.Mechanik powiedział że są ok.Pojeździłem na nich prawie rok byłem teraz przed urlopem na przeglądzie właśnie hamulców-pościagali koła popatrzyli i ..... żyleta.

Po wymianie na nowe przez miesiąc wydawało mi się że jakieś miększe jak tamte stare i dłużej hamowało.Ale teraz jest ok-widać się podocierały ze sobą.

 

Nie oszczędzaj na hamulcach kup coś przyzwoitego bron Cię Panie Boże jakieś tam podróbki.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup oryginał GM. Nie są strasznie drogie a najlepiej się sprawują z oryginalnymi tarczami. O cenę spytaj tu . Mam porównanie bo z przodu mam jakieś zamienniki i po umuciu felga zachodzi czarnym syfem po 2 dniach jazdy a z tyłu wstawiłem oryginały i felga jest cały czas czyściutka. Dlatego nie warto wstawiać jakiegoś szmelcu. Jeśli zaś będziesz chciał kupić naprawdę markowe zamienniki, to niestety mocno odchudzisz portfel.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy pamiętać o oczyszczeniu powierzchni na których leży klocek i posmarowaniu np. pastą miedziową,żeby się nie zacierał,a jak wchodzi w swoje miejsce ciasno,to można metal lekko podszlifować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę na jakiś podróbach - 45 zł mnie kosztowały, zrobiłem na nich ok. 18 000 km i nie widać, żeby były za bardzo starte, jakość? - jakoś hamują i nie narzekam

Mam porównanie bo z przodu mam jakieś zamienniki i po umuciu felga zachodzi czarnym syfem

 

to fakt u mnie tak jest, ale poza tym nie mam zastrzeżen

 

[ Dodano: Pon Lip 24, 2006 23:40 ]

co do wymiany, to zrób to sam

u mnie za pierwszym razem wyglądało to tak: 3 h ;-) roboty i upieprzony od kolan po łokcie, ale 80% tego czasu zajęło mi odkręcanie zapieczonych śrub, zjechałem przy tym 2 imbusy, ale cel zostal osiągniety :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dobre klocki sa ferrodo ale szybko sie zuzywaja fakt faktem choc tez zalezy ile jezdzisz choc teraz zamienniki tez sa dobrej jakosci pracowalem w hurtowni samochodeowej duzo osob bralo zamieniki i nie narzekali wrecz przeciwnie :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kiedy kupowalem samochod to exwlasciciel dorzucil mi klocki hmulcowe, ktore mial do mojej Astry. Niedawno je zalozylem, sa firmy Torstar :mrgreen: i sa do dupy :brawo: hamowac, hamuja, ale strasznie piszcza, a kiedy sie zagrzeja to zaczynaja wydawac jeszcze dziwniejsze odglosy.

Jesli chodzi o ATE to kumpel wsadzil do Uno zestaw tarcze+klocki tej firmy i one mu poprostu zgrzytaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności