Skocz do zawartości

Corsa D z12xep Stukot przy rozruchu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie mam do was pytanie czy ten klekot trwający 1-2 sekundy podczas rozruchu silnika to coś poważnego?
Trochę zacząłem szukać w necie jak i tu na forum i ludzie przeróżne rzeczy piszą, jedni że tak ma być bo hydrauliczne popychacze potrzebują chwili żeby się napełnić olejem, inni że to rozrząd bądź ślizgi rozrządu, ogólnie co strona to inna teoria.. ,dźwięk ten nie pojawił się nagle jest już od jakiegoś czasu, nie ma znaczenia czy dodatnie temperatury czy ujemne, jest tylko podczas uruchomienia silnika przez sekundę może dwie i nie zawsze, powiedzmy przez 3 dni auto pali cichutko a w czwartym jest ten dźwięk.
Od razu przepraszam za wstawienie linku do czyjegoś filmiku, mam dokładnie ten sam stukot przy rozruchu silnika, potem silniczek pracuje cichutko bez znaczenia czy zimny czy ciepły.



Olej zawsze wymieniam co 8-10 tyś i taki jaki zaleca producent tj. GM dexos 2 5W30, auto nie dymi, żadnych płynów nie ubywa, spalania oleju też nie ma. Ogólnie dbam o pojazd i prosiłbym o jakąś podpowiedź, na chwilę obecną nie mam możliwości skonsultować się z mechanikiem, a do byle kogo nie chce jechać bo nie bardzo ufam..

A może ArKos miałeś taki przypadek? jeżeli powinienem się martwić to może chciałbyś się tym zająć?
Albo Adam1954 coś wie na ten temat? Kiedyś mi już pomogłeś :)

Proszę nie usuwajcie tematu gdyby jednak podobny był bo wiecie większość tematów jest nie zamkniętych i tak naprawdę nie wiadomo co jest przyczyną.
Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wyciągnięty łańcuch rozrządu. Do weryfikacji stan łańcucha.

Jeśli chcesz robić, zapraszam na warsztat :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby łańcuch był rozciągnięty to czasem nie klekotał by cały czas? lub na ciepłym silniku też?
Mógł byś powiedzieć jaki koszt robocizny gdyby się okazało że to łańcuch?
I jeszcze jedna kwestia, czy można podjechać abyś to zweryfikował, a potem byśmy się umówili na konkretny termin wymiany?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmądrzejsze rozwiązanie: zadzwonić 602765478 jutro 8.00-17.00, ustalić termin oględzin, podjechać, zweryfikujemy, podamy koszty i potem zapadnie decyzja robić/nie robić.

Koszt weryfikacji stanu łańcucha to koszt nowej uszczelki pokrywy zaworów + niewielka opłata za demontaż/montaż pokrywy. Na pewno cena będzie dobra. Weryfikacja stanu łańcucha to ok. 30-40 minut więc "na poczekaniu" mogę zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, czyli kupuje uszczelkę pokrywy, jutro dzwonię umawiamy się kiedy mogę podjechać, weryfikujesz i jak jest do roboty rozrząd to składamy na starej uszczelce (bo chyba nie ma sensu nowej wkładać) skoro w najbliższym możliwym terminie będziecie rozbierać znowu do wymiany rozrządu :) A jeżeli łańcuch będzie ok to naturalnie składamy na nowej uszczelce :)
Tel. jest do Ciebie czy kogoś z warsztatu? jeżeli kogoś z warsztatu to mam naświetlać jakoś temat?
Hmm już coś czuje, że tanio nie będzie :D
Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelkę możemy też zamówić my :) Nie ma problemu.

 

 

jak jest do roboty rozrząd to składamy na starej uszczelce (bo chyba nie ma sensu nowej wkładać) skoro w najbliższym możliwym terminie będziecie rozbierać znowu do wymiany rozrządu

Dokładnie tak.

 

 

Tel. jest do Ciebie czy kogoś z warsztatu? jeżeli kogoś z warsztatu to mam naświetlać jakoś temat?

Telefon szefa - on umawia, on podaje ceny. Wystarczy jak powiesz, że jesteś z forum opla od Arka i masz 10% rabatu na robociznę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to jutro się skontaktuje
Dzięki


Witam, dzwoniłem do was ale macie strasznie długie terminy, nawet na oględziny dopiero przyszły tydzień, podjechałem do mechanika w drodze z roboty i stwierdził to samo, robił już takie przypadki, Mówił, że łańcuch się wyciąga, a napinacz już nie trzyma jak powinien dlatego grzechocze. W każdym bądź razie nie ma jeszcze tragedii bo jak silnik pracuje to jest cicho, także muszę myśleć o wymianie na lato.
Zrobię to na oryginale GM iż chyba nie ma sensu pchać się w te tanie zestawy po 300zł z alle...
Znalazłem zestaw GM za 650zł + uszczelka pokrywy rozrządu, uszczelka pokrywy silnika, uszczelniacz wału w 850zł się powinienem zmieścić + robocizna :/

Dzięki ArKos za dobre chęci.
Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie strasznie długie terminy, nawet na oględziny

 

No niestety, albo i stety mamy duże wzięcie. Klienci w większości z polecenia, czyli zadowolony klient podsyła swojego dobrego znajomego lub z rodziny.

Bardzo ciężko się mamy odrobić. Na placu miejsca brak...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy robocie niech mechanik zrobi tak jak Arkos pisze - dobry zakład to i długa kolejka.


Witam, dzwoniłem do was ale macie strasznie długie terminy

Znalazłem zestaw GM za 650zł + uszczelka pokrywy rozrządu, uszczelka pokrywy silnika, uszczelniacz wału w 850zł się powinienem zmieścić + robocizna ;/
Dzięki ArKos za dobre chęci.
Pozdrawiam

Tylko przy robocie niech mechanik zrobi tak jak Arkos pisze - dobry zakład to i długa kolejka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak jest roboty to na pewno "stety" :)
Będę to chciał robić około czerwca nie wykluczone, że nie u was :) wtedy zadzwonię już w maju :D :D wole dozbierać kasy i kupić oryginalne części, przy okazji, płyn chłodniczy, pasek klinowy i takie tam pier... wymienić.
A możesz zdradzić ile taka usługa u was, wymiany zestawu rozrządu kosztowałaby? Jak byś nie chciał podawać tu ceny, to może być na PW no chyba, że to szef wszystko wycenia.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności