Skocz do zawartości

Astra H 1.7cdti problem z filtrem DPF.


Gość JoHanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim samochodem świruje... normalne spalanie na trasie było 4.7-5.4/100km...teraz przy jeździe podnosi sie I pokazuje na wyświetlaczu 12-15-24l/100km przy jeździe 60km/h-80km/h silnik pracuje pod obciążeniem oraz wydziela sie niebieskawa smog z rury wydechowej... po wyłączeniu auta I ponownym uruchomieniu działa znowu normalnie do czasu.... żaden mechanic sobie z nim nie radzi....po zapoznaniu sie z Google wyskoczył mi błąd ecn023452 na desce rozdzielczej nic sie nie pali... o dziwo ze mechanicy podłączyli swoje komputery I nic I'm nie pokazuje juz nie mam zaufania do nich.... liczę na zrozumienie I może ktoś pomoże... dodam ze dpf był wymieniany I adaptowany przepływka tez została sprawdzana...pozdrawiam.

Edytowane przez JoHanna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw proszę temat na odpowiedni do problemu. Auto możesz opisać w tekście.

Czas do jutra...

 

Poszukaj na forum postów o błędzie P0234. Jest tego sporo. Kiedy wypalił ci się dpf ostatnio? Bo mi wygląda na wypalanie...

 

Sent with handy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wypalił ci się dpf ostatnio? Bo mi wygląda na wypalanie...

czy był wypalany nie wiem.... dałem mechanikowi do wymiany nie miałem możliwości zobaczyć jak to robi praktycznie powinien sie wypalać przy jeździe I na postoju przy zgaszeniu, ale tego nie robi kiedys sie wypalal a teraz nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem tytuł tematu.

Kolego/koleżanko - pisz proszę po polsku - bo źle się to czyta.

 

Problem z dpf a co jeśli dpf ma za sobą 1000 km I jest po adaptacji, przed wymianą też się tak działo to, skąd taka opinia...

​Jak mam poprawić temat skoro wiem tylko o bledzie, trochę wyrozumiałości a jak nie to można skasować temat, bo bardzo pomocne forum tylko szukanie błędów i czepianie się pisowni nie posługuje się na co dzień polskim językiem, a nie może to być zwykły filtr paliwa albo elektrozawór.

Edytowane przez JoHanna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z takim podejściem to na forum bardzo szybko się dorobisz bana.

Więc jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć to wykonuj prośby modów.

O twoim błędzie masz już temat na forum.

 

 

http://forum.opel24.com/topic/52613-opel-blad-ecn023452/

 

Umiałeś znaleźć to forum to poczytaj jeszcze regulamin.

I następnym razem najpierw poszukaj czy na forum jest taki temat który ciebie trapi a jeżeli jest to pisz w nim

 

 

Ja od siebie dodam załącznik

 

post-37019-0-54794600-1521794138_thumb.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie używam na co dzień języka polskiego, i jakoś wielkich błędów nie robię. Więc to nie argument.

Chcesz pomocy na forum? To szanuj ludzi tu zaglądających (bo może ktoś ci odpowie) i zacznij respektować regulamin.

 

Jeśli oczekujesz że ktoś naprawi ci auto to się grubo mylisz. Poza tym nie mamy szklanych kul by podać ci prawidłową odpowiedź nie znając, nie widząc twojego auta...

 

Sent with handy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość JoHanna

Witam przepraszam za poprzednie posty obiecuje poprawę.
Wracając do tematu błąd ecn02345 zanikł, był czyszczony DPF wymieniamy elektrozawór przez mechanika, czyszczony EGR, prace były robione w Polsce. Na trasie powrotnej pojawił się błąd P029952? Prawdopodobnie geometria turbiny czy tak?
Wiec to teraz geometria tylko zagranica nikt nie robi takich rzeczy jedynie regeneruja.

 

Przy dodawaniu gazu szarpie, faluje wskaźnik obrotów i prędkości, auto pracuje pod obciążeniem, wzrasta spalanie z 5.6l do 9.9l nie zapala się żadna kontrolka.

Edytowane przez JoHanna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności