Skocz do zawartości

Gość kamil1986

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil1986

To znaczy ze przyczyna tego moze byc nie firmowe sprzegło a nie wysprzeglik ?


Jesli po wyjeciu skrzyni wszystko będzie ok wymienić tylko sam wysprzeglik ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja powiem od siebie, co ja uważam:

jeśli byłby to mój samochód, którym mam zamiar jeździć bezawaryjnie, to nie pozwoliłbym na wsadzanie gównianych części.

Jest takie przysłowie: tanie radio ale drogie baterie.

Wsadzasz krzaka, kończy się gwarancja i krzak się wysra. I płać znowu 500-600 za robociznę wymiany sprzęgła.

 

Kupiłbym zestaw z dobrej półki, z wysprzęglikiem i kazałbym wymienić komplet. Nawet, jeśli wysprzęglik okazałby się sprawny, to nikt nigdy nie bierze pod uwagę dwóch rzeczy:

1. w wysprzęgliku jest płyn hamulcowy. Jak się go wymienia w aucie, to pomija się wysprzęglik. Auto mające x lat ma w wysprzęgliku płyn mający x lat, który zawiera w sobie sporo wody i powoduje korozję, a wysprzęglik jest metalowy

2. lata robią swoje a wysprzęglik zawiera łożysko oporowe które się zużywa. Kiedyś skończy swój żywot i na pewno w najmniej oczekiwanym momencie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil1986

Rozumiem,myślisz że jeśli po wyjeciu skrzyni docisk i tarcza nie bedzie uszkodzona wymienie tylko wysprzęglik i auto powinno jezdzic to auto po roku zostanie sprzedane....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wymienie tylko wysprzęglik i auto powinno jezdzic

 

 

sprzęgło Kagera i docisk pękł po 1 dniu używania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wsadzasz krzaka, kończy się gwarancja i krzak się wysra

 

 

Jest jeszcze opcja że już się wysrał.

Jest też opcja że mechanik zrobił tak jak kiedyś na forum jeden użytkownik i założył odwrotnie tarczę sprzegła .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil1986

Mechanik rozbierze zobaczymy w jakim stanie jest docisk i tarcza jeśli będą całe wymienię wysprzęglik i napisze, moze faktycznie cos zamontował nie tak to młody chłopak dopiero się uczy..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik rozbierze zobaczymy w jakim stanie jest docisk i tarcza jeśli będą całe wymienię wysprzęglik i napisze, moze faktycznie cos zamontował nie tak to młody chłopak dopiero się uczy..

Więc dlatego założył takie sprzęgło - jakie dostarczył mu klient.

Ja od mechaników czasem kupuje części bo mają taniej niż w detalu - dodatkowo wiedzą co ma najmniej zwrotów w danej serii bo wpadki i dobrym producentom też się trafiają - (Valeo maszyna źle nitowała tarcze sprzęgła i się obrywały okładziny, LUC wysypywały się sprężyny z tarczy sprzęgła).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil1986

to nie jest najtansze sprzegło na rynku a nawet gdyby gwarancje powinno wytrzymac


montowałem juz sprzegło z tej firmy do auta tylko ze zmieniony był tez wysprzeglik ktory był ewidentnie uszkodzony ten był suchy i dlatego załozony został ponownie


wszystko wtedy smigało bez zarzutu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest najtansze sprzegło na rynku a nawet gdyby gwarancje powinno wytrzymac

Tiaa, ja też wyciągałem w audicy skrzynie drugi raz bo nie było nic w hurtowni pod koniec roku a na święta i sylwestra autko musiało śmigać (dojazd do pracy).

1 stycznia wsiadam pod robotą do autka a sprzęgła nie ma - oberwał się frez na tarczy nawet 1000km nie zrobiłem - sklep/hurtownia nawet za wymiane zapłaciła mechanikowi - on reklamował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności