Skocz do zawartości

Niepokojące odgłosy z silnika.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam coś niedobrego się dzieje z moim silnikiem dochodzą z niego stuki,ciężko mi je zlokalizować,do dziś stawiałem na popychacze hydra.,ale jak wczołgałem sie pod samochód to wydawało mi się jakby te stuki dochodziły z okolic miski olejowej!Czy to możliwe zeby to były panewki? :(Może po prostu te dźwięki się przenoszą po silniku i dlatego to bardziej słychać od dołu?Jak myślicie? ;) Pomóżcie proszę. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Witam,jakiego typu sa to stuki,metaliczne czy bardziej wytłumione,podczas jazdy tez słyszysz te stuki,kontrolka od oleju Ci sie nie zapala? No i jaki przebieg ma Twoje auto do 200tys km raczej nic nie powinno sie złego z silnikiem dziac,może te stuki pochodzą od alternatora lub pompy wody albo wspomagania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Stuki są metaliczne w poprzedniej corsie C14NZ też były takie stuki ale po wymianie popychaczy było już ok.To nie są na pewno z alternatora ani z pompy,a wspomaganie jest elektryczne.Na bank silnik,najmocniej stuka na zimnym silniku gdy sie nagrzeje stuka już słabiej!Jak jadę to słychac tylko gdy dodaje gazu i to na zimnym silniku a podczas spokojnej jazdy nie!Kontrolka oleju mi sie nie zapala gaśnie od razu po odpaleniu,przebieg 100% 128tys.km.Pomóżcie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniku a podczas spokojnej jazdy nie!Kontrolka oleju mi sie nie zapala gaśnie od razu po odpaleniu,przebieg 100% 128tys.km.Pomóżcie

To wygląda na popychacz ale należy zdjąć pokrywę przy odpalaniu bo inaczej to jak sprawdzisz. Ty masz rozrząd na łańcuszku więc rozrząd odpada. Gdyby były stuki na panewkach to byłyby cały czas. Może jeszcze zatankowałeś złe paliwo może z kojarzysz taką ewentualność. http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No tak te stuki słabną jak sie rozgrzeje silnik,paliwo leje jedynie na BP ostatnio zalałem do pełna.Czy nie jest tak,że jakby to były panewki to nie miałbym smarowania dobrego?Kontrolka gaśnie od razu po odpaleniu i na wolnych obrotach nawet gdy próbuje ruszyć bez gazu i obroty bardzo maleją to kontrolka ani na chwile się nie zapali. ;/

 

Mi też to wygląda na popychacze ale dziwi mnie to że te stuki są bardziej słyszalne od miski olejowej a nie od pokrywy rozrządu http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif

 

Mam uszkodzony kolektor wydechowy(nieszczelny)może ten dźwięk wydobywa sie przez ten kolektor i dlatego to bardziej słychać od spodu autka ;/:mrgreen::P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam uszkodzony kolektor wydechowy(nieszczelny)może ten dźwięk wydobywa sie przez ten kolektor i dlatego to bardziej słychać od spodu autka

To jest przyczyna - to stukanie to nieszczelność wydechu. A raczej nie stukanie tylko cpykanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam uszkodzony kolektor wydechowy(nieszczelny)może ten dźwięk wydobywa sie przez ten kolektor i dlatego to bardziej słychać od spodu autka

To jest przyczyna - to stukanie to nieszczelność wydechu. A raczej nie stukanie tylko cpykanie.

 

Nie chodziło mi o to że uszkodzony kolektor jest przyczyną stuków tylko,że ten dźwiek sie wydobywa poprzez uszkodzony kolektor i dlatego to bardziej słychać od spodu samochodu(bo to dziwne popychacze są w głowicy,a słychac bardziej od spodu niż od góry)Martwie się że to panewki http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz oryginalny przebieg to tylko jazda bez oleju mogłaby w takim tempie spowodować zużycie panewek/wału. Na poczatek wymień olej, dalej będziemy myśleć...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Olej wymieniłem około 1000km.temu(valvoline maxlife 10W40).Dziś po odpaleniu stukało ewidentnie z głowicy po przejechaniu kilku km.silniczek sie nagrzeje to słychać tylko lekkie stuki i szum łańcuszka rozrządu.Także mam nadzieje że to popychacze bo jak panewki to raczej nowy silniczek trzeba szukać ;/ czy osłuchanie silnika wyjaśni co to tak stuka http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/question.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzony kolektor i dlatego to bardziej słychać od spodu samochodu(bo to dziwne popychacze są w głowicy,a słychac bardziej od spodu niż od góry)Martwie się że to panewki

Ja cię rozumiem po prostu rezonans przenosi sie większy przez ten tłumik uszkodzony to jest normalne.Takie stuki nie mogą być od panewek bo byś juz dawno miał palącą kontrolkę jezeli juz to na sworzniu tłokowym . Tylko ze to naprawdę rzadkość przy takich przebiegach ale wcale nie wykluczone tam jest zabezpieczenie mogło puścić. http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności