Skocz do zawartości

Niepokojące odgłosy z silnika.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mogły by puścić no rozumiem ale już chyba by ten silnik szlag trafił ja naprawde go nie oszczędzam piłuje go do 160 do 170 na dobrej trasie i nic się nie dzieje po rozgrzaniu silniczka jest ciszej ale i tak to słychać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mogły by puścić no rozumiem ale już chyba by ten silnik szlag trafił

Wcale by nie trafił to jest pierścień a sworzeń nie wypadnie bo go trzyma cylinder .Nie musi nawet wypadać pierścień a tłok może dostać luzu. Ale to są tylko sugestie i nie bierz sobie to za czarny scenariusz . Ale tu na tym forum już były stuki tłoka i to w astrze. Może to być również jakaś błahostka osłona itp. http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif Jeżeli jednak przemawiać będzie że w silniku to zdjął bym jednak tą pokrywę i na pweno będzie lepsza diagnoza. ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Co tu gdybać 120tyśkm to chyba za mało jak na zuzycie popychaczy,ale ostra jazda 160-170 takim małym samochodem może mu na dobre nie wyjść,najlepiej jedz do dobrego warsztatu (jak taki znajdziesz) i wszystko sie wyjasni a jak dalej pojezdzisz z takimi stukami to może sie okazać ,że już Twój silnik nie pojedzie więcej 170km/h http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wiadomo że wszystkie popychacze nie są zużyte wystarczy jeden i już stuka,a jak wymieniać to wszystkie,tak uważam bo po kilku tys.km.sie może okazać że następny stuka i znowu naprawa ;/ Jutro jadę do mechanika niech osłucha mój silniczek,oby tylko się nie okazało że się powoli kończy! :mrgreen: Tak czy siak autko musze naprawić http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif ;/:P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam,

Daj znać jak już wrócisz od mechanika, bo u mnie tez słychać stuki z tym ze ja popychacze wymieniłem jakiś 1000 km temu a mam przejechane 135 tys ale grały wiec wymienilem. Teraz te stuki tylko na zimnym mnie niepokoją ale z olejem jest chyba wszysko wporzadku kontrolka mi sie nie zapala a mialem robioną uszczelke pod glowicą i oleju mi nie bierze bo zrobiłem po wymianie 20 tys. Mam takie pytanie czy może ktoś napisać jakie są przyczyny jesli te panewki sazepsute oprócz stukania???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z tego co wiem to stuki na zimnym mogą być słyszalne od popychaczy bo wiadomo sa hydrauliczne i po rozgrzaniu jest ok.U mnie padła diagnoza popychacze hydrauliczne dziś mechanik stwierdził ;) Jakby to były panewki to raczej miałbyś problemy ze smarowaniem i kontrolka mogłaby Ci się zapalać i stukało by cały czas nie tylko na zimnym silniku!Skoro popychacze masz wymienione to nie mam pojęcia co tam jeszcze może stukać :( Jedno co mi przychodzi na myśl to wałek rozrządu(wytarte krzywki),ale nie wiem czy takie są objawy? U mnie stuki slychać ewidentnie z głowicy najgorzej jest na zimnym silniku po rozgrzaniu jest ciszej ale i tak słychać!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mechanik stwierdzil ze walki sa ok. Jedno mi przyszlo do głowy ze podjade gdzies do mechanika zeby mi zmierzyl cisninieoleju i tu pewnie spraw sie wyjasni. Jesli masz popychacze do kupna do polecam goscia z allegro o niku zamax ja kupilem u niego popychacze za 22 zl sztuke firmy HP a INA ma po 32 zl. oplaca sie bo jak sie pytalem po sklepach to tak od 35 w gore.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja raczej zakupie popychacze Swag-a za 25 zł.za sztukę podobno są ok do tego jeszcze rozrząd(łańcuszek i resztę)bo troche już go słychać,bo jak już robie popychacze to zrobie i rozrząd żeby dwa razy nie naprawiać.Mam jeszcze jeden wydatek,przepływka mi padła. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

u mnie podobnie

 

postaram sie nagrac dzwiek to moze na ucho ktos to oceni ale dzwiek typowo mechaniczny ala dzwonienie

 

Bede jeszcze probowac to zlokalizowac (gora czy moze dol bardziej) ale wydawalo mi sie ze to raczej bok :beer:

 

czy moze odpalac silnik przy zdjetym deklu od zaworow zeby zobaczyc jak tam to pracuje ? Jezeli nie to ocenie stan walka rozrzadu na oko po zdjetym deklu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam! Ja mam podobny problem. Mam Tigre 1.6 16v z przebiegiem 160tys. Kupilem ja 4 dni temu bo dziewczynie sie podobala. Zreszta mnie tez juz sie podoba :wesoly: Stuki wydobywaja sie rowniez z dolnie czesci silnika, wlasnie tak z okolic miski. Mieszkam na stale w Holandii i teraz jade do Polski na swieta. Na szczescie na 2 auta ale Tigra musze wrocic. Zna ktos moze jakis dobry warsztat w okolicach Koszalina? Bede ogromniw wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności