Skocz do zawartości

Mrygająca kontrolka oleju przy niskich obrotach


Gość vectraa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

W mojej Vectrze A 1.6 8v zapala się kontrolka oleju przy niskich obrotach i wychodzi na to ze mam silnik do remontu ale się jeszcze wstrzymałem z wizyta u mechanika :lol:

Problem wystąpił gdy zachciało mi się przed wymiana oleju zrobić płukankę i zalać cerateca. Po jakimś czasie zaczęła mrugać lampka. :mur:

Sądziłem ze zatkał się smok olejowy wiec zdjąłem miskę olejową, zmieniłe filtr oleju i wlałem nowy olej. Smok był w miarę czysty, trochę od spodu silnik jest w nagarze ale w misce nie było tragedii.

Wykręciłem czujnik ciśnienia oleju, wyczyściłem go wd40 no i teraz szybciej się zapala lampka oleju ;/

Chciałem jeszcze sprawdzić zaworek w pompie oleju lecz po odkręceniu tej śruby oczywiście sprężynka wychodzi ale ten zaworek nie chce wyjść :wstyd:

I mam pytanie czym go wyciągnąć, ani tam miejsca nie ma żeby go złapać a odkręcać pompę razem z rozrządem mija sie z celem :niie:

 

silnik to najprawdopodobniej x16sz z taka pompą

9af3c415f4efe8c8d5fa301a775a5ccb.jpg

 

Z góry dzięki za pomoc :beer:

Edytowane przez vectraa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapiekł się zaworek.

Pryskaj tam sprayem do turbin.

On jest na acetonie.

Najszybciej odparzy ten zaworek.

Możesz jeszcze wziąć jakiegoś pręta ,włożyć do kanału zaworka i delikatnie przez niego oklepać ten zaworek i znowu opsikać sprayem.

Aż wyjdzie .

Jeżeli nie ,to masz demontaż pompy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworek puścił lecz po przejechaniu kilku kilometrów przy wolnych obrotach zaczęła znów mrugać lampa od oleju ;/

Szkoda bo to była ostatnia nadzieja ze silnik nie bedzie do remontu, pewnie dół silnika i uszczelniacze itp.. :zalamany:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w środku tez preparatem czyściłem :)

teraz okazało sie ze sprawdzając poziom oleju, na bagnecie jest cappuccino :shock:

uszczelka pod głowicą pewnie puściła i płyn chłodniczy zmieszał się z olejem ;/

ehh trosze szkoda bo podłoga, prowadnice, progi zdrowe a auto z 94 roku

ale jak koszty pewnie pójdą w tysiące to nie ma raczej sensu reanimować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym remontował. Nawet jeżeli by się uprzeć na swoim silniku.

Jeżeli paka zdrowa i ładnie wygląda to warto.

Tak wytrzymałych aut już nie produkują :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności