Skocz do zawartości
kris6

paląca sie żółta lampka kontrolna ciśnienia opon po wymianie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po wymianie opon zimowych na letnie pali się kontrolka żółta, jak ją skasować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jeszcze może byłbyś łaskawy napisać jak ona wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaprogramować nowe czujniki kół. ASO 50-60zł. U mnie 25zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sory za OT, ale normalnie rozwala mnie to. Jakoś w Astrze H nie trzeba do tego serwisu - jest przycisk do jakby resetowania systemu po zmianie kół i po pokonaniu kilku km wszystko samo się ustawia, a w kolejnych wydaniach tego systemu konieczna jest już wizyta w serwisie. Czyste złodziejstwo i nic po za tym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakoś w Astrze H i Corsie D jest system DDS a Meriva B ma TPMS... Przycisk nie służy do jakby resetowania, tylko uruchamia procedurę wyuczania podczas jazdy. Wchłoń trochę wiedzy na temat różnic między tymi systemami a przestaniesz oskarżać bezpodstawnie o złodziejstwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Meriva B ma TPMS

Paczaj, a moja Meriva B Cosmo ma DDS...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jakoś w Astrze H i Corsie D jest system DDS a Meriva B ma TPMS... Przycisk nie służy do jakby resetowania, tylko uruchamia procedurę wyuczania podczas jazdy. Wchłoń trochę wiedzy na temat różnic między tymi systemami a przestaniesz oskarżać bezpodstawnie o złodziejstwo.

Tak? To jakim, cudem u siebie w Astrze mam również TPMS (czujniki zarówno w zestawie letnim kół jak i zimowym) panie mądry? I jakoś nie muszę jeździć do serwisu aby programować czujniki kół. Więc nadal podtrzymuje swoje oskarżenia. I doskonale rozróżniam oba systemy, więc nie muszę chłonąć dodatkowej wiedzy.

Edytowane przez Labiel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem napisać właśnie w tej sprawie, również wymienilem Opony po wymianie było ok ale po paru kilometrach zapaliła mi się właśnie lampka czujnika opon, wg instrukcji przytrzymałem przycisk kontroli ciśnienia i po 4 sek znikła i jak do tej pory się nie pokazała. Tylko czy są skalibrowane, to doczytałem z instrukcji myOpel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jakim, cudem u siebie w Astrze mam również TPMS

Bo masz z ostatnich roczników produkcji GTC?

Paczaj, a moja Meriva B Cosmo ma DDS...

Rocznik 2012 lub 2013?

Weźcie zluzujcie troszkę... ktoś zwraca uwagę, to od razu

panie mądry

Nie stać Cię na argumentowanie na poziomie? Masz, to normalnie napisz: "nie masz racji, mam TPMS".

Masz problem z takim stawianiem sprawy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

2005 to raczej pierwszy rok produkcji a nie ostatni, więc po raz kolejny się mylisz.

A po za tym, myślisz że jak masz moda to możesz traktować ludzi z góry. Nie ja pierwszy kazałem iść komuś się dokształcać, więc proszę nie pisz mi tu teraz o argumentach. Koniec OT.

Edytowane przez Labiel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi