Skocz do zawartości

Problem z regulacją prędkości nawiewem - Sintra


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

 

kontynuując temat, jeżeli już pytamy co i jak u kogo działa...

 

Włączając nawiew tylko na szybę przednią (maksymalnie w prawo) oraz ustawiając temperaturę na zimno (maksymalnie w lewo) wylot powietrza mi się jakby zapycha (tłumi się). Żeby go odblokować muszę przekręcić temperaturę minimalnie w prawo (o dwa małe skoki).

 

Poza tym wydaje mi się, że siła dmuchu powietrza ciepłego jest o 50% mniejsza niż zimnego... Może coś mi się zapchało, bo domyślam się, że dmuchawa jest jedna...

 

Pozdrawiam,

Ssn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

witaj „kaski”:D

jak się dostać i wymontować moduł sterujący silnikiem nawiewu, w taki sposób jak ty???

mój problem opisany na początku tego wątku zapewne dotyczy właśnie usterki tego sterownika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witaj „kaski”:)

jak się dostać i wymontować moduł sterujący silnikiem nawiewu, w taki sposób jak ty???

mój problem opisany na początku tego wątku zapewne dotyczy właśnie usterki tego sterownika.

Wydaje mi sie iż najlepiej będzie jak opisze ci jak zdiagnozowałem tą usterkę.

 

1) odłączyłem kabelki od przełącznika , zwierając je powinien załączać się silnik nawiewu

jeżeli efekt jest taki sam jak z przełącznikiem, idziemy dalej , jeżeli nie to przełącznik

do wymiany

 

2) przełącznik OK, zdejmujemy tapicerkę pod schowkiem pasażera, , w głębi za silnikiem

jest modu sterujący, podpięta do niego jest szeroka złączka, wyciągamy i miernikiem

sprawdzamy kabelki, jeżeli OK idziemy dalej.

 

3) zdemontowanie modułu sterującego silnikiem wymaga nie lada elastyczności oraz

szczupłych paluszków. Należy wyposażyć sie w klucz nasadowy 5,5 oraz najlepiej w

elastyczny przegub ponieważ ostatnia śrubka znajduje sie w szczelinie między

modułem a ścianą .

 

Zostaje życzyć miłej zabawy :roll:

Jak by coś to łap mnie na GG.

 

Pozdrawiam BRAĆ SINTROWĄ :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

he

słuchajcie, co to może być:

- na zimnym nawiewie (z klimą) dmucha całkiem dobrze, a jak wyłączę klimę i przestawię na ciepłe, to tylko huczy i prawie nic nie wieje. Nawet na 5. :-)

Filtry były zmieniane 7 miesięcy temu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy ktoś się orientuje w temacie co pisał young,

MAm ten sam problem nawiewy działają przy skręconej temperaturze, natomiast jak podkręcę temperaturę to pęd powietrza spada natomiast czuć że wydobywa się z ciepłe powietrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Czy moze ktos wie gdzie mozna zakupic taki moduł sterujący silnikiem nawiewu, ponieważ podobnie jak u innych działał tylko 5 bieg dmuchawy wiec moduł został wymontowany, był cały popalony a po krótkiej zabawie płytka drukowana została złamana. A moze pasuje od jakiegos innego modelu? Pomocy!

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sprawdz na Allegro tam sprzedają Sintry rozmontowane na części , jak nawet tam nie znajdziesz tego modułu to zadzwon do nich napewno Ci sprzedają .

Ja bym na wszelki wypadek wymienił też silnik może miec zwarcie na odczepach uzwojenia

bo żeby się moduł tak sam od siebie spalił ?

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

witam w mojej sinterce mam tez problem z dmuchawa przy ciepłym nadmuchu wieje bardzo(paruja szyby) slabo na 5 biegu wentylator kreci sie bardzo szybko ale nie wzrasta siła nawiewu w kratkach wentylacyjnych nie mam pojecia w czym tkwi przyczyna filtr nad wiatrakiem w schowku jest ok prosze o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

proszę o informację, co dzieje się ze wszystkimi śmieciami (w zimę też śniegiem), które wpadają przez kratki nawiewu pod szyba, nad mocowaniem wycieraczek...

czy idzie to od razu na filtr kabinowy?

wydaje mi się, że ostatnio wpadła mi tam ulotka z usługami agencji towarzyskiej (widziałem ją chwilę pod kratką, ale nie wyjąłem jej od razu), teraz przy zmianie pokrętłem nawiewu z ciepłego na zimne słyszę lekkie zgrzytanie, trzeszczenie... czy mogę to ze sobą wiązać?

 

 

pozdrawiam, ssn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ssn, ta kartka nie powinna dotrzeć dalej jak do filtra kabinowego, a jeśli jej tam nie ma to mogła zahaczyć się gdzieś pod kratkami lub wydostać się razem z deszczówką przez otwory odwadniające.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności