Skocz do zawartości

Problem z regulacją prędkości nawiewem - Sintra


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maniek1986

no wiem nawet jego zdjecie dalem tylko pytam gdzie ten trojnik drugi jest dokladnie, widze tam kapsel od jakiegos zbiorniczka, pytam bo to auto ojca i na dochodnego cos probuje zdzialac majac jak najwiecej info

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Image0099.jpg

 

 

rozdzielacz_podci_nienia.jpg

W linku jest fotka tego rozgałęźnika - jest to tak naprawdę rozgałęźnik z zaworkiem zwrotnym.
U mnie zauważyłem że lubi on się przemieszczać po naprawach związanych np z wymianą pasków itp, tj w tej okolicy.
Po prostu nie udaje się umieścić kabli i wężyków w tych samych miejscach.
W skrócie dla szukających u mnie jest tak:
Z kolektora dolotowego wężyk - do trójnika, z trójnika jeden na zaworek zwrotny, a drugi w dół i gdzieś w stronę lewego nadkola.
Z zaworka zwrotnego jeden idzie do kabiny a drugi znika w wiązce z kablami.
I to wszystko.
Jak na razie nie udało mi się ustalić gdzie jest zbiorniczek podciśnienia - na którym wężyku znikającym gdzieś tam. (wiem że taki zbiorniczek jest)

Można też po gimnastyce sprawdzić gdzie przechodzi wężyk z rozdzielacza (pokrętła regulacji) do grodzi silnika i odszukać go od strony silnika, oraz sprawdzić czy jest wpięty w zaworek zwrotny z podanego wcześniej linku.

no wiem nawet jego zdjecie dalem tylko pytam gdzie ten trojnik drugi jest dokladnie, widze tam kapsel od jakiegos zbiorniczka

Jak otworzysz maskę to stojąc przodem do samochodu po lewej stronie. Może być zaplątany gdzieś w pomiędzy wiązkami kabli pod poprzeczką wzmacniającą, pomiędzy paskiem alternatora i zbiorniczkiem spryskiwaczy. Tam mniej więcej trzeba szukać.
Można ułatwić sobie zdejmując tą poprzeczkę - jest wtedy lepsze dojście.


Co do zbiorniczka podciśnienia to dostałem też kiedyś takie info o jego lokalizacji

zbiorniczek podciśnienia.jpg
to się zastanawiałem co to jest, bo jest od spodu, po stronie pasażera, w ok. połowie długości samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek1986

dobra zajrzalem tam dzisiaj

i wg mnie jest tam strasznie pogmatwane:

skorzystalem ze zdjec pogladowo i bede teraz pytal;]

79e28addeff6371emed.jpg

1 idzie z kolektora

2 nie wiem skad ale mam ja podlaczona do trojnika

natomiast do 3 otworu mam podlaczony przewodzik taki dlugi ale ktos pewnie przegombinowal i puscil go inna strpna, jest to taki bardzo dlugi idacy przy chlodnicy gdzies daleko w prawa strone auta (prawa stojac naprzeciwko auta)

co nastepuje

ten drugi rozdzielacz z zaworkiem odkopalem i:

z tylu silnika jeden taki krotki wezyk podlaczony przypuszczam ze to 6 i ni ma podlaczonego nic wiecej:/

co to jest 5 i skad ja wziac, 4 to od strowania pozycja nawiewu i tez skad ja wziac i gdzie szukac?

Edytowane przez Maniek1986

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego trójnika tak jak pisałeś jeden idzie w stronę chłodnicy (nr 3) a drugi (nr 2) idzie na rozdzielacz z zaworkiem na drugiej fotce nr 5.

Z tego rozdzielacza jeden idzie do kabiny a drugi znika w wiązce z kablami pod harmonijkową osłoną.

 

Spróbuje zrobić szkic - może będzie bardziej przejrzyście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek1986

no dobra czyli 2=5 musze to odkopac, ten ktory idzie w kierunku grodzi to 6 wiec musze tylko wiedziec gdzie szukac czworeczki aby ja wpiac, skad ona wychodzi i gdzie mam zaczac poszukiwania?

Edytowane przez Maniek1986

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dokładnie nie pamiętam, ale może być troszkę inaczej, gdyż mam kierownicę po odwrotnej stronie.

 

W podany wyżej sposób szukałem tego wężyka i udało się znaleźć. Przy przełączniku wyróżnia się od innych gdyż jako chyba jedyny jest czarny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności