Skocz do zawartości
kondzio951

Astra H 1.6 xer - czujnik zmiennych faz

Rekomendowane odpowiedzi

Czujnik walka rozrządu. Od prawej strony bloku silnika. Też są dwa. Nie te przy rozrządzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i co z czujnikiem?

Wywala P000A/P0011/P0014?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na oryginalnych od razu dwa p0365-04 I p0340-04 a na nie oryginalnych jak się nagrzeje to tylko p0340-04. U znajomego byly te same bledy i jemu pomogla wymiana czujnikow które u mnie nie działają:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie myślisz o tym że skoro czujniki dobre nie działają to może  być wina przewodów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też o tym myślałem, przejrzałem je i są w porządku. Z drugiej strony nie oryginalne też by nie działały. A może są dwa rodzaje tych czujników w tym silniku? Na jednym forum ktoś tak napisał ale nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, kondzio951 napisał:

przejrzałem je i są w porządku.

Wybacz ale przejrzenie to nie jest sposób na sprawdzenie.

Przydało by się je pomierzyć od wtyczki sterownika do samego czujnika.

Czy nie mają jakichś przebić czy sterownik czasem nie robi zamieszania.

Końcówka błędu (04 ) mówi o usterce wewnętrznej układu

Spróbuj zmierzyć jakie jest napięcie we wtyczce od czujnika na pin 3 -masa 

Powinno być 4.8-5.2 V

2018-07-04_074721.png

Tak samo powinno być pin 1-masa 

A pin 2-masa < 0.3 V

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pin 1 - masa 5.02 V

Pin 2 - masa -0.01 V lub -0.00 V Ale gdy podłącze do plusa to pokazuje -14.58V na odpalonym silniku

Pin 3 - masa 5.01V 

Tak to wygląda u mnie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według tego zasilanie masz w porządku

Ale mierzyłeś też drugi czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, oba mają identyczne wartości. Czy może być tak, że były dwa rodzaje czujników?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tego już nie wiem.

Ale może być tak że to jakieś zamienniki z którymi Ople nie za bardzo chcą współpracować.

Ale możesz sprawdzić co dalej Tis podaje:

odpiąć wtyk od sterownika( w załączniku) i zmierz rezystancję między pin 26 we wtyku sterownika a pin 2 we wtyczce od czujnika   ( powinno być poniżej 5 Ohma)

To samo z drugim czujnikiem tylko pin 24 - pin 2 

2018-07-04_202503.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie zmierzyłem. Wybrałem ustawienie 20k i pokazuje 0.0 gdy dotykam a gdy nie to na wyświetlaczu jest O.L czyli przejście jest. Gdy zamienię na V i złapie + to w trakcie podłączenia wtyczki do sterownika wskakuje od razu -12 V. Zmierzone na obu. Wczoraj założyłem też stary sterownik silnika i objawy są te same. Jakie jest prawdopodobieństwo, że mogłem kupić używany sterownik z tym samym problemem. Żadnych innych błędów nie ma. Czasami miałem błąd od transponderaż kluczyka Ale tylko wtedy kiedy samochód był na włączonym zapłonie z 10 min i wtedy chciałem odpalić. Ale to chyba jest związane już z modułem CIM. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tutaj się muszą wypowiedzieć fachowcy.

ArKos , Beny ......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szukam w dalszym ciągu rozwiązania i natknąłem się na podobny problem na niemieckim forum i tak tłumacząc przez Google translator wnioskuje, że przyczyną może być czujnik wału korbowego i mimo to komputer wywala błędy czujników wałków rozrzadu. Może to być naprawdę powiązane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś wymieniłem czujnik wału. Jednak nic się nie zmieniło. Jeśli chodzi o sam czujnik to jest w takim miejscu, że trzeba się nameczyc żeby go wymienic przed tym trzeba zdemontować rozrusznik. Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ponownie. Dziś sprawdziłem za pomocą diody czy czujniki działają. Sprawdziłem nie oryginalny jak i oryginalny oba działają. Następnie sprawdziłem na samochodzie i wyszło tak że nie oryginalne działają a oryginalne nie dają sygnału. Czyli dochodzę do wniosku, że może odległość między czujnikiem a wałkiem jest zbyt duża. Jakiś czas temu sprawdzałem i wydaje mi się że jest ok. Załączam zdjęcie. Teraz moje pytanie czy i jak można wałek "podsunac" bardziej w prawo jeden jak i drugi oraz dlaczego mogło dojść do tego, że po prostu on się cofnął?  Z góry dziękuję. :)

Screenshot_20180718-140309_Gallery-720x1280.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam już pewnie po raz ostatni. Udało mi się rozwiązać problem. Winne były "półksiężyce" na walkach i czujniki miały zbyt duża odległość od nich żeby je mierzyć. Użyłem śrubokręt i młotek do zbliżenia ich do czujników i auto jak nowe. Dzięki za wszelką pomoc. Pozdrawiam serdecznie . Mam nadzieję, że komuś kiedyś się przyda temat. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jeszcze dla tych którzy o tym pojęcia nie mają wytłumacz to bardziej łopatologicznie aby każdy to widział.

I wtedy to będzie piękne zakończenie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już tłumaczę. Załączam zdjęcie na którym najlepiej widać. To co jest zaznaczone to jest przed naprawą. Widać, że ta obręcz uciekła sobie i zostawiła zaznaczony ślad. Za pomocą narzędzi cofnąłem ją na swoje miejsce patrząc dokładnie bardziej na ten duży kwadratowy ząb (To jest ten pół księżyc), który umieściłem w odległości ok 1mm od czujnika wałka rozrządu. Mam nadzieję, że każdy zrozumie. Pozdrawiam:)

20180721_172432-1024x768.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i to jest prawidłowo zakończony temat.

Podpinam go .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi