Skocz do zawartości

Astra H 1.6 xer - czujnik zmiennych faz


Gość kondzio951

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kondzio951

Właśnie zmierzyłem. Wybrałem ustawienie 20k i pokazuje 0.0 gdy dotykam a gdy nie to na wyświetlaczu jest O.L czyli przejście jest. Gdy zamienię na V i złapie + to w trakcie podłączenia wtyczki do sterownika wskakuje od razu -12 V. Zmierzone na obu. Wczoraj założyłem też stary sterownik silnika i objawy są te same. Jakie jest prawdopodobieństwo, że mogłem kupić używany sterownik z tym samym problemem. Żadnych innych błędów nie ma. Czasami miałem błąd od transponderaż kluczyka Ale tylko wtedy kiedy samochód był na włączonym zapłonie z 10 min i wtedy chciałem odpalić. Ale to chyba jest związane już z modułem CIM. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość kondzio951

Szukam w dalszym ciągu rozwiązania i natknąłem się na podobny problem na niemieckim forum i tak tłumacząc przez Google translator wnioskuje, że przyczyną może być czujnik wału korbowego i mimo to komputer wywala błędy czujników wałków rozrzadu. Może to być naprawdę powiązane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kondzio951

Dziś wymieniłem czujnik wału. Jednak nic się nie zmieniło. Jeśli chodzi o sam czujnik to jest w takim miejscu, że trzeba się nameczyc żeby go wymienic przed tym trzeba zdemontować rozrusznik. Pozdrawiam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kondzio951

Witam ponownie. Dziś sprawdziłem za pomocą diody czy czujniki działają. Sprawdziłem nie oryginalny jak i oryginalny oba działają. Następnie sprawdziłem na samochodzie i wyszło tak że nie oryginalne działają a oryginalne nie dają sygnału. Czyli dochodzę do wniosku, że może odległość między czujnikiem a wałkiem jest zbyt duża. Jakiś czas temu sprawdzałem i wydaje mi się że jest ok. Załączam zdjęcie. Teraz moje pytanie czy i jak można wałek "podsunac" bardziej w prawo jeden jak i drugi oraz dlaczego mogło dojść do tego, że po prostu on się cofnął?  Z góry dziękuję. :)

Screenshot_20180718-140309_Gallery-720x1280.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kondzio951

Witam już pewnie po raz ostatni. Udało mi się rozwiązać problem. Winne były "półksiężyce" na walkach i czujniki miały zbyt duża odległość od nich żeby je mierzyć. Użyłem śrubokręt i młotek do zbliżenia ich do czujników i auto jak nowe. Dzięki za wszelką pomoc. Pozdrawiam serdecznie . Mam nadzieję, że komuś kiedyś się przyda temat. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dla tych którzy o tym pojęcia nie mają wytłumacz to bardziej łopatologicznie aby każdy to widział.

I wtedy to będzie piękne zakończenie tematu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kondzio951

Już tłumaczę. Załączam zdjęcie na którym najlepiej widać. To co jest zaznaczone to jest przed naprawą. Widać, że ta obręcz uciekła sobie i zostawiła zaznaczony ślad. Za pomocą narzędzi cofnąłem ją na swoje miejsce patrząc dokładnie bardziej na ten duży kwadratowy ząb (To jest ten pół księżyc), który umieściłem w odległości ok 1mm od czujnika wałka rozrządu. Mam nadzieję, że każdy zrozumie. Pozdrawiam:)

20180721_172432-1024x768.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności