Skocz do zawartości
tincer12

Wypalanie DPF

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, forumowiczów mam pytanie czy podczas wypalania DPF po uruchomieniu silnika wiatraki chłodnicy włączają się i chodzą cały czas?

U mnie w Antarze pierwszy raz po zakupie auta zaświeciła się na żółto kontrolka wypalania DPF podczas jazdy w mieście. Na razie nie miałem możliwości wyjechania gdzieś poza miasto aby "przegonić auto". Dzisiaj po uruchomieniu auta kontrolka zgasła, nie zwiększały się obroty silnika na postoju, lecz zauważyłem zwiększone zużycie paliwa. Czy muszę jednak przegonić auto na trasie, czy wiatraki tak mają się załączać nawet zaraz po uruchomieniu silnika?

Wszystko jasne. Po zakończeniu cyklu wypalania DPF wentylatory przestały się kręcić i wszystko wróciło do normy.

Zamykam temat.

Edytowane przez tincer12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jak wygląda kontrolka DPF ? Ja miałem sytuację gdy jeździłem po tz. górkach i pagórkach ok. 1 godz. włączył się wentylator, auto zgasiłem by odpocząć tak ok. 30min. po uruchomieniu ponownie silnika zapaliła się kontrolka silnika i wentylator, kontrolka nie zgaśnie nawet jak wracałem do domu gdzie jechałem z tz. ciężką nogą ale i to nie pomogło. Jaka może być przyczyna ?

Edytowane przez lukas55555

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wygląda kontrolka DPF ? Ja miałem sytuację gdy jeździłem po tz. górkach i pagórkach ok. 1 godz. włączył się wentylator, auto zgasiłem by odpocząć tak ok. 30min. po uruchomieniu ponownie silnika zapaliła się kontrolka silnika i wentylator, kontrolka nie zgaśnie nawet jak wracałem do domu gdzie jechałem z tz. ciężką nogą ale i to nie pomogło. Jaka może być przyczyna ?

Błąd czujnika ABS , czujnik zabrudzony czy tp. skasowany przez komp.. Koszt naprawy 40zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi