Skocz do zawartości

Wymiary przewodów hamulcowych w 3.0 i inne kwestie z ich wymianą.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

(Nie)stety muszę wymienić w bordowej przewody metalowe.Oczywiście wszystkie za jedną robotą - żadnych wstawek i amatorszczyzny.

 

Czy można gdzieś dorwać wymiary tychże przewodów?

 

Ewentualnie,czy ktoś z forum wymieniał sam i wie ile mb będzie potrzebne oraz ile końcówek trzeba zakupić?

 

Pytam,bo zależy mi na czasie i potrzebuję by mi to w warsztacie ogarnięto jak najszybciej.Szukałem na tym dziale,ale nic nie znalazłem.

Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał przecież mechanicy dorabiają na miarę i według starych przewodów, mnie obecnie w Zośce wszystkie przewody na miedziane przerobili - bo były w opłakanym stanie.

Końcówki i odpowiedniej średnicy przewody powinni mieć jak mają praskę do zarabiania końcówek. Ty nie powinieneś kupować rurki bo co z resztkami zrobisz.

A i jeszcze jedno nie daj sobie wcisnąć stalowych tylko miedziane (też są dostępne w metrach).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał jeszcze jedna sprawa.

W niektórych miejscach warto założyć na sztywne przewody osłony z przewodów gumowych - o ile dobrze pamiętam coś Duszek pisał - chodziło głównie o ochronę przed przetarciami i wibracją.

 

Widzę że Sergei zakładał stalowe przewody - do nich jest potrzebna inna praska do końcówek i szczypce do modelowania zagięć (łatwo je zagnieść i zamknąć przepływ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość harnas1515

@sergeimoskva 

to co na zdjęciu oznaczyłeś jako "lewy tył-70cm" to raczej jest lewy przód.

 

Tylny wygląda trochę inaczej i ma długość 65cm.

Przewody najdłuższe oryginalne. Od pompy, do tylnego lewego koła mają 340cm.  I jeden z nich (żółty) ma inną końcówkę (większy skok gwintu)

 

 

Kupiłem nowe przewody. W sklepie odrazu założyli końcówki. Ja podałem długość.

Zostało zamontować i opowietrzyć całość.  

 

Więc można spokojnie robić samemu i nie trzeba specjalistycznego sprzętu. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Jeśli chodzi o wejście do pompy.
To dwa przewody(końcówki) mają inny skok.
Na lewą stronę, 10x1
Na prawą stronę 10x1.5
Reszta końcówek to 10x1

Przód lewy - 75÷80 cm
Tył dwie szt. 340÷350 cm
I dalej
tył lewy 65÷70 cm
tył prawy 190cm
92a401018efb6c594f4158dc9a25bef2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć harnas1515 !
Zrobiłem przewód hamulcowy w 2008 roku. Być może zapomniałem skąd ta linia pochodzi. Najdłuższa linia jaką dostałem - 3600 mm. Mam na swoim zdjęciu literówkę. Błędnie podane - 3800 mm. Konieczne jest odczytanie - 3600 mm. Niektórzy zmienili przewody hamulcowe. Niektóre z nich mają 3700 mm. W innych - 3650. W linii harnas1515 = 3400 - 3500 mm. W każdym razie - twoje dostosowanie do rozmiaru - są również istotne. Dziękuję.

Edytowane przez sergeimoskva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności