Skocz do zawartości

Klucz dynamometryczny do kół


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli tylko do kół to żaden.

Masz klucz do kół w zestawie.

Przy użyciu jego i własny ciężar ciała (70 kg) naciskając na na niego rękami masz na pewno ok 110 Nm.

I to wystarczy

 

A jeżeli chcesz sprawdzić to kup dynamo wskazówkowe za 20 zł i do kontroli całkowicie wystarczy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i klucz mam, ale mechanik tak mi już parę razy dowalił, że klucze szczelały lub się wykręcały. Nie chciałbym też sam tak dokręcać, aby się później siłować z kołem. Może w takim razie lepiej kupić klucz elektryczny do odkręcania a dokręcać zwykłymi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz sobie sam zakręcał to nie potrzebne ci są żadne klucze dodatkowe

Możesz sobie kupić klucz do kół z przedłużaną rączką.

I na krótkiej rączce dokręcać a na przedłużonej odkręcać.

 

Mechanik pewnie właśnie dowalił pneumatycznym i dla tego ciężko było odkręcić.

Sam sobie zrób doświadczenie:

Poluzuj śruby w obojętnie jakim kole.

Dokręć je jak pisałem wcześniej ,czyli gdy poczujesz opór na kluczu , to jeszcze dokręć przez takie naskoczenie ciężarem ciała ( ale cały czas rękami klucz trzymając) na niego.

I to powinno być 110 Nm

Pojeździj tak z tydzień i spróbuj odkręcić.

I zobaczysz że z większym wysiłkiem rękami odkręcisz

A mechanikowi po prostu zakaż dokręcać bez twojej obecności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, problem jest tylko po mechaniku i mam dość kupowania nowych kluczy z przedłużką i nasadek. No to możesz coś polecić jakiś klucz elektryczny na takie sytuacje? Wydaje mi się, że jeśli będzie bezproblemowo odkręcał tak dowalone śruby to przynajmniej nie będę miał po wymianie kół bólu pleców.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecę ci żadnego klucza elektrycznego bo miałem juz przypadek że po przykręceniu kół przez wulkanizatora ciężko było odkręcić koło na zajezdni PKS kluczem (potworem) który w autobusach wykorzystują.

A takie mocne elektryczne kosztują ok 1 tys.zł

 

Moja rada zaś jest inna .

Kup sobie dodatkowy zestaw felg i będziesz miał problem z głowy przy wymianie.

Bo sam sobie będziesz mógł wymienić.

A mechanika ostrzeż że nie pozwalasz mu tak mocno dokręcać

 

Jeżeli się jednak upierasz na wywalenie kasy to poczytaj na forach oponiarskich i na naszym co polecają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co kolejne felgi? Przecież mam już dwa zestawy na lato i zimę.

 

No to w takim razie pomyślę na razie o kolejnym tym razem lepszym kluczu z przedłużką, jeśli klucz kolejny raz nie wytrzymie to ktoś dostanie tym kluczem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co kolejne felgi? Przecież mam już dwa zestawy na lato i zimę.

To po co jeździsz na wymiany do kapciarza czy mecha.

Rób to sam i ciesz się z czasu spędzonego przy piwku i autku.

Wulkanizatorzy jak też mechanicy nie przejmują się tym że za chwilkę będziesz miał problem żeby odkręcić koło bo po prostu nie mają na to czasu i głowy gdy już nad nim drugi klient stoi.

Ja zawsze mam gotowe kółka w piwnicy i żabę w bagażniku.

A klucz do kuł profeska kupowany na sztuki w zaprzyjaźnionym narzędziowym sklepie, długa rączka i porządna nasadka dają rade - już miałem przypadek że trzeba było założyć metrową rurkę bo syn pożyczając autko złapał gumę i nie przypilnował wulkanizatora - ale już się nauczył i nie pozwala dociągać kół pneumatem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin a czy to jest problem wymusić na mechaniku aby nie dokręcał na chama?

Chcesz kupić to kupuj ale jaki to ma sens kupować klucz udarowy tylko do kół.?

A tym bardziej klucz dynamometryczny?

 

Odbierając od mechanika auto po prostu sam przy nim spróbuj odkręcić tym kluczem który jest w zestawie do kół.

Jeżeli nie będziesz mógł to na miejscu mechanikowi każ je poluzować udarem i sam sobie dokręcisz.

Myślę że po takiej szkole mechanik ciebie zapamięta i już twoich kół na chama dokręcać nie będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie alumy powinno się dokrecać kluczem dynamometrycznym. Nie kazdy ma wyczucie, znajomy pracował w znanej firmie busiarskiej, i tam koła były przykrecane wyłaczne dynamo mi że firma miała własnych doswiadczonych mechaników.

 

W tym przypadku, to zbyt mocne dokrecanie nie koniecznie musi być problemem. Miałem dwie astry- w jednej same sie odkrecały, w drugiej dokrecały. Mimo prawidłowego dokrecenia nadal były, i sa problemy z odkreceniem. Ile kluczy złamanych...Nie udało mi sie znalezc przyczyny.

Edytowane przez mk5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności