Skocz do zawartości

Błąd P0037 a brak katalizatora ?


Gość Lenovo

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, adam1954 napisał:

 

Ok .

Przez kogo i jak ?

Na Opcoma jesteśmy umówieni.

Pytanie tylko czy te parametry które podaje Tis będą się zgadzały i na ile będą się pokrywały z tymi które masz .

Opcom pokaże pracę na benzynie.

Na LPG już nie.

Może tylko pokazać jakie są zmiany między pracą na Pb i na LPG.

Jak bardzo LPG rozwala mapy Pb.

I tyle

 

Kiedyś gdy chciałem podnieść moc w Felicji jeden gość sprowadził mnie na ziemię.

To był Chojnacki.

Potem zacząłem czytać i zrezygnowałem bo doszło do mnie że nie zawsze się wszystko opłaca.

A zmiana wydechu i dolotu nie jest taka prosta.

To są odpowiednie wyliczenia które potem prowadzą do kosztów.

Bez tego to doświadczenia które mogą się udać a mogą też zniszczyć silnik.

 

 

I teraz też może być potrzeba pojechania do Tczewa bo niestety oni wiedzą co pozmieniali.

Żeby nie było czasem że jestem przeciwnikiem zmian w aucie.

Broń Boże .

Problem jest tylko taki że jeżeli na coś takiego ktoś się decyduje to powinien sobie uzmysłowić że wszelki kontrole i problemy wynikające z takich zmian muszą być konsultowane z tym co je wprowadził.

Zdaje sobie z tego sprawę... wydech jest zrobiony napewno dobrze (chyba), przez 4 lata 0.usterek ? Raczej gdyby coś nie tak to by zaczęło wychodzić co najmniej po roku a nie 4 latach ... stawiam, że coś nie tak jest z elementami które wymieniłem ... swiece mogę podmienić i zobaczę, na pt jestem umówiony u znajomego ktory wspawa nowe złącze elastyczne i zobaczymy A może to przepustnica? Bądź sterownik ? Przepustnica przy zimnym silniku jak są podniesione obroty jest powyżej 30% a po paru sek 18% otwarcia na biegu jalowym, auto chodzi wtedy trochę głośnie i to mi się nie podoba... gdyby coś poważnego było to by auto nie miało mocy, obroty by falowaly, błędy były by jakieś. Może to przepływomierz, auto jest z 2005 może się już wyekslpatowalo, napewno do tego dojdę ale może to trochę zająć:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Adaś, pytałeś o sondę, więc napisałem, że pierwsza mi sie spsuła :)

 

Co do autora.

Strojenie strojeniem, firma a firma, umiejetności a umiejętności, wiedza, a wiedza.

4 lata silnik mógł wytrzymać, a może teraz dopiero daje znać o sobie coś mechanicznego - spowodowanego złym strojeniem?

Elektronika raczej sie nie popsuje sama z siebie, strojone było z afr?

Poczekajmy na wizytę u Adasia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem ekspertem od takich rzeczy

Poczekaj co powie ja37.

On wszystko przerobił w Cosiarce.

 

Ale sytuacja na tą chwilę jest taka:

Auto jeździło 4 lata bez zaglądania do niego przez ,, tunera,,gazowego.

I jak zwykle bywa że to co dobre się kiedyś kończy.

Nikt nie wie ty chyba też co on zmienił aby było jak teraz.

I dalej .

Jego zmiany też nikt przez te 4 lata nie były sprawdzane jak wpływają na Pb.

Sama zła regulacja LPG może rozwalić mapy Pb że silnik nie będzie pracował jak należy.

U ciebie niby wszystko ok.

Ale głośniejsza praca na zimnym może mieć wiele powodów: od luzów do wypracowanych wtrysków itp.

Dobrze że chcesz dalej taki stan utrzymywać tylko jak pisałem wcześniej dobrze by było aby ten gazownik wytłumaczył ci co zmienił i jak to może wpłynąć na pracę silnika.

Nie zawsze silnik pada natychmiast.

Czasem po kilku latach niby bez problemowej eksploatacji okazuje się że ta eksploatacja go zarżnęła.

I bez pardonu silnik mówi dość.

 

To samo jest z wydechem.

Czy to było zmieniane z konsultacją i jakimi pomiarami i wyliczeniami?

Ja wiem że takie by były potrzebne.

Jak je robić ?

Nie wiem.

Ale dobrze by było abyś się dokładnie dowiedział czy  ten co robił wydech i dolot naprawdę przeliczył jak należy i zrobił to jak być powinno?

Wtedy sam byś miał sytuację taką że w 80 % byś wiedział co może mieć na co wpływ.

Teraz na razie są domysły i wymiana po kolei części bo mogą siadać ze starości a mogą też z tzw. przeciążenia.

 

 

6 minut temu, ja37 napisał:

Poczekajmy na wizytę u Adasia.

Zobaczymy co się okaże.

Ale jedynie będzie można zrobić logi na Pb i potem na LPG i porównać co LPG zmienia w benzynie.

Nie wiem czy z LPG się połączę bo nie mam końcówek do wszystkich LPG .

Logi zrobimy i wspólnie na forum można spróbować coś odczytać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mam papiery jaka tam siedzi instalacja gazowa. Dowiem się co robili więcej + szczegóły o wydechu i dolocie. 

Auto raczej się nie sypie, wtryski są ok. Musi ktoś zobaczyć na oczy bo może ja widze coś nie tak :) we wt zobaczy auto fachowiec i będę wiedział coś więcej:)

Zawory też muszą być dobre tzn stabilne, auto odpala od strzału, nie gaśnie przy ostrym zahamownaiu do 0, mocy jest ok, wtryski to samo, ale mogę się mylić... :) chcchce żeby spojrzał to ktoś obiektywnym okiem, do mechaników nie jeżdżą bo im nie ufam, 90% się zawiodłem 

Edytowane przez Lenovo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuning niestety kosztuje.

Nieudolność, czy niewiedza tunera również, zobacz ten temat, szczególnie 2 stronę - astra znajomej z20let

Też dobrze zamiatało, na 1/4 niezłe czasy robiło.

 

Zobacz mój przykład, mam już trzeci silnik, bo poprzednie dwa się delikatnie mówiąc popsuły.

Taka jest cena tuningu samouka.

Obecny ujeżdżam jakoś trzeci rok i działa, nauka nie poszła w las, tylko czemu tak drogo?

Pewnie zamiast tego już miałbym jakąś fajną astrę OPC z 2012 roku, a nie corsę B 1994.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lenovo napisał:

we wt zobaczy auto fachowiec i będę wiedział coś więcej:)

 

Jaki tam ze mnie fachowiec.

Gdyby to obejrzał ArKos albo ja 37 to masz pewność że to fachowcy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czym przeczyscic przepływomierz? TPS? TPS trochę zabrudzony jest. 

Druga sprawa ustalilem od znajomego, żeby zrobić na świecach przerwę 0.65 i auto będzie chodzić jak trzeba, ma Saaba 9 3 i podobne zmiany zrobił co ja, sprawdzę przerwy na starych świecach ale to jutro bo nie mam szczelinomoerza ... 

Chyba że skręca stare i zobaczę jak to będzie wyglądać na zimnym silniku, co myślicie?

Edytowane przez Lenovo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że nigdy swojego przepływomierza nie czyściłem.

Ale jakbym musiał, to zmywacz w sprayu i kompresor, ale nie 10 bar, tylko jakieś 2,5-3

Świece - jak czytałeś, mi pomogły.

 

TPS na zewnątrz może być uje.bany ale ma działać, jak chcesz go umyć, to myj.

 

Chyba że nie wiesz, o czym piszesz?

Edytowane przez ja37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności