Skocz do zawartości

Błąd P0037 a brak katalizatora ?


Gość Lenovo

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jak zmniejszyć ten odstęp elektrody masy w świecy? Fachowo. Kiedyś w starszych autach, wiertelko i młotek, bez szczelinomoerza:) włożyć szczelinomoerza i przyłożyć elektrode do młotka?:)

 

Mam szczelinomoerza:) pomierze z w starych odstęp. A nowe wykręca i dam 0.8 przerwy Ale to dopiero pod wieczór 

 

W starych jest 0.9. Nie udało mi się dziś wykręcić swiec ....

Edytowane przez Lenovo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Adam1954- bardzo polecam użytkownika! Dużo mi pomógł i mnie nakierunkowal. 

Wyszedł na Op comie błąd zbyt niskie napięcie układu. Poradziłem sobie z tym, poczyszczone klemy i wartość na ładowaniu 13.9V przy wlaczonej klimie i innych sprzetach. Wcześniej było 13.6V. 

Mam pytanie do Was na Op comie pokazało przy przepustnicy, na biegu jalowym że pracuje pod obciążeniem - tak ma byc ?

Druga sprawa chce Jeszce przeczyscic przepustnice ale bez wyjmkwania jej, tym środkiem można psikac do wnętrza przepustnicy? 

Mam zamiar jeszcze pokombinować z masa od akumulatora żeby podnieść napięcie ładowania 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lenovo napisał:

wartość na ładowaniu 13.9V przy wlaczonej klimie

Przy klimie było 12.5 V:D

3 godziny temu, Lenovo napisał:

Jeszce przeczyscic przepustnice ale bez wyjmkwania jej, tym środkiem można psikac do wnętrza przepustnicy? 

 

Jak chcesz to dobrze i dokładnie zrobić to demontaż i psikanie od spodu i z góry.

Masa poprawiona nigdy nie zaszkodzi.

O ładowaniu to mówiliśmy że warto sprawdzić altek .

Ale na smsa pisałes że masz 14 V.

Więc pisałem że nie jest konieczne.

Ale ja bym sprawdził jak wygląda komutator i szczotki.

Tak jak na parkingu gadaliśmy:D

Ale może ktoś jeszcze się odezwie i coś więcej doradzi.:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adam1954 napisał:

Przy klimie było 12.5 V:D

 

Jak chcesz to dobrze i dokładnie zrobić to demontaż i psikanie od spodu i z góry.

Masa poprawiona nigdy nie zaszkodzi.

O ładowaniu to mówiliśmy że warto sprawdzić altek .

Ale na smsa pisałes że masz 14 V.

Więc pisałem że nie jest konieczne.

Ale ja bym sprawdził jak wygląda komutator i szczotki.

Tak jak na parkingu gadaliśmy:D

Ale może ktoś jeszcze się odezwie i coś więcej doradzi.:D

Wczoraj było jak napisałem wyżej jednak dziś podczas jazdy było już 13.7 - 13.8V. Rozkręce altka i zaniose na sprawdzenie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lenovo napisał:

Rozkręce altka i zaniose na sprawdzenie. 

 

Ja wyjmiesz go z auta to masz raptem parę śrubek aby samemu sprawdzić jak wygląda komutator i szczotki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziane jak go wyjme :) wiesz jaki tam jest dostęp... mogę Cię prosić o kopie krok po kroku demontażu altka z tego programu co mi pokazywales ? Bo ja to jeszcze nie mam. 

Dziś przejechałem ok 150km i auto chodzi lepiej jak napięcie ładowania jest wyższe, tak mi się wydaje, nie jest takie mulowate na 1 biegu, zobaczymy... po weekendzie sprawdzę jeszcze fachowo pod obciążeniem Aku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam prośbę, może ktoś sprawdzić w op comie jak wygląda praca przepustnicy na biegu jalowym ? Mi wyświetla, że jest obciążona. Czy tak powinno być?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba ok jest :) dalej na zimnym silniku mi chwilę pofaluje 1000 do 1100obr. Nie jest to jakieś intensywne.  Za 2 tyg auto idzie do mechanika na naprawę/regenerację alternatora, ma za słabe ładowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności