Skocz do zawartości

Błąd P0037 a brak katalizatora ?


Gość Lenovo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 godziny temu, adam1954 napisał:

 

 

U mnie jest tak samo na zapalonym silniku.

Więc wydaje się że nie jest ok

 

U mnie na biegu jalowym przy zapalonym silniku przepustnica pokazuje - obciążona. Na niezapalonym nie sprawdzałem.

Jakby jakiś błąd wyskoczyl w tym kierunku to bym mógł coś podejrzewać z nia, można ja źle zaadaptować? 

Czy alternator ma wpływ na falowanie obrotów na zimnym silniku ? Albo ta przerwa w świecach? Korci mnie żeby wkręcić stare swiece, czy jest sens ? 

 

I Jeszce jedno pytanie kiedy wykonujemy czynność adaptacji przepustnicy ? Grzebalem w tamtym rejonie, odpinalem czujniki i tam czyscilem i sprawdzałem przewody. Jak mi padła przepustnica to auto szło w check engin i nierówno chodził... teraz chodzi jak trzeba, pomimo tych nieiwlkch falowan.

 

Z tego co czytałem to samo odloczenie od acu wymaga adaptacji przepustnicy ?

Edytowane przez Lenovo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialiśmy już o tym.

Nikt ci nie powie co masz namieszane po tym tuningu.

Musiałbyś jechać do tego mechanika który ci go robił aby wytłumaczył co zostało zmienione w sterowniku.

 

Tis nie pisze nic że potrzebna jest adaptacja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, adam1954 napisał:

Rozmawialiśmy już o tym.

Nikt ci nie powie co masz namieszane po tym tuningu.

Musiałbyś jechać do tego mechanika który ci go robił aby wytłumaczył co zostało zmienione w sterowniku.

 

Tis nie pisze nic że potrzebna jest adaptacja.

Pytam, bo jak padła mi przepustnica to jak założono inną to też auto falowalo, dopiero po adaptacji było ok 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze op coma :)))

Godzinę temu, adam1954 napisał:

W Tisie o twojej nic nie piesze aby adoptować.

Ale spróbuj , może pomoże.

Chyba że Ty masz chwilę czasu ?

Bądź jest jakiś kolega z forum z rejonu Pszczyny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Opcomie nie było jak widziałeś opcji adaptacji przepustnicy.

Odłącz ją jeszcze raz na 30 min. , podłącz, odpal auto bez dotykania pedału gazu i poczekaj aż się włączy wentylator.

Ale możesz podjechać i jeszcze raz sprawdzimy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuje jeszcze tak jak mówisz:) wyjdę ja i zobaczę, może te kanaliki są zapchane... sprawdziłem cała elektryke, każdy przewod i każdy wężyk wszystko jest ok. Jeździłem trochę i obserwowałem, podczas jazdy na światłach z radiem i wentylatorem napięcie ładowania było 13.8V, na postoju jest 13.9 - 14V. Narazie altka zostawiam bez grzebania. Zajmę się na dniach ta przepustnica, jak nie pomoże zrobię eksperyment i założę stare swiece z przerwą 0.8mm jeżeli to nic nie da jadę dopiero z tymi mapami robić. 

Ogólnie auto chodzi jak trzeba, za wyjątkiem odpalenia na zimnym silniku i te niewielkie falowania,

Byłem u dwóch mechaników, oni twierdzą że tak ma byc ... więc stąd też nie chce auta zostawiać w ich rękach ... 

Cały czas chodzi mi po głowie ta przepustnica, albo jest źle zaadoptowana, może prze dołączanie przeze mnie klema od acu i nie robienie tak jak mówisz Adamie że czekanie do włączenia wentylatora a ja od razu jeździłem...

Ogólnie w tym falowani minimalnym nie ma nic uciążliwego, nawet przez większasc osób nieodczuwalne ale i tak dojdę do tego ... co to :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś jak się zachowuje po odpaleniu gdy na dzień czy dwa wyłączysz całkowicie LPG na bezpieczniku i jazda na samym Pb

Na początku można było myśleć o altku bo były problemy z napięciem.

Wyeliminowałeś je .

Teraz zostaje moim zdaniem regulacja LPG.

Ja sam gdy uczyłem się swojego wyregulować to po pierwszych regulacjach prawie nie chciał odpalać na Pb na zimnym.

Teraz też ideału nie ma ale jest o niebo lepiej.

Więc ja bym szedł w kierunku LPG i regulacji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, adam1954 napisał:

A sprawdziłeś jak się zachowuje po odpaleniu gdy na dzień czy dwa wyłączysz całkowicie LPG na bezpieczniku i jazda na samym Pb

Na początku można było myśleć o altku bo były problemy z napięciem.

Wyeliminowałeś je .

Teraz zostaje moim zdaniem regulacja LPG.

Ja sam gdy uczyłem się swojego wyregulować to po pierwszych regulacjach prawie nie chciał odpalać na Pb na zimnym.

Teraz też ideału nie ma ale jest o niebo lepiej.

Więc ja bym szedł w kierunku LPG i regulacji

Możliwe. Coś może być z tymi mapami. Jednak zrobię to co mogę sam, jak nie pomoże pójdzie do tunera. Nie robiłem tak, co najwyżej jechałem na on 30km, na gaz auto się przełącza i nie czuć różnicy z pb.  Choć zdążą się ale to rzadko że się nie przełącza na gaz, wtedy wyłączam i włączam lpg i juz jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności