Skocz do zawartości
Zafira2000

Zafira A 2000 1.8 16V 115KM brak reakcji rozrusznika po montażu wkładu stacyjki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z zafira A jak w temacie.

Problem pojawił sie jakis rok temu. W upalne dni rozrusznik nie reagował na przekrecenie stacyjki - kontrolki sie świeca, pompa chodzi a przekrecajac kluczyk na ostatnią pozycje zero reakcji rozrusznika. Aby sprawdzić rozrusznik zamontowalem osobny włącznik - do plusa rozrusznika kabelek idący przez włącznik do plusa akumulatora - rozrusznik kreci przy upalnych temperaturach. Myslac ze to kostka stacyjki w sobotę ja wymieniłem ale teraz czy zimno czy goraco rozrusznik nie reaguje - reaguje tylko na moj "dodatkowy" włącznik. Kostka jest dobra - wymontowalem kostke i wkładkę i spróbowałem odpalic pomijajac immo i gniazdo wkladu stacyjki - po przekreceniu wkladu w nowej kostce auto odpala za kazdym razem i po chwili gaśnie co jest oczywiste bo immo działa. Po ponownym montażu kostki i wkładu nadal brak reakcji rozrusznika na ostatnim biegu stacyjki, tak jakby kluczyk potrzebowal jeszcze troszke sie przekrecic aby rozrusznik zaczal kręcić.

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może nawalił bębenek samej stacyjki.

Sprawdziłeś czy podczas przekręcania kluczykiem puszcza prąd na rozrusznik?

Może jest wypracowana płetwa łącząca stacyjkę z kostką?

Może gdyby podmienić stacyjkę na inną dla sprawdzenia?

A może ta kostka to tani zamiennik który nie dokładnie pasuje do stacyjki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

adam1954 wypracowała sie płetwa łącząca stacyjkę z kostką - bylem na szrocie i sprobowalem inna wkładkę i bez problemu odpala, po czym gasnie bo w innym kluczyku nie ma immo.

Teraz mysle jak to zrobic aby nie nosic dwoch roznych kluczykow (do drzwi i do stacyjki), moze ta pletwe jakosc naspawac? Ona jest chyba z aluminium...

Jakieś inne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym do bębenka ze szrotowej wkładki wsadził bebech z twojej i po problemie - nie wyciągasz pestki z kluczyka.

Jest trochę dłubaniny ale jest to do zrobienia - tylko trzeba uważać na części bo dość małe i precyzyjne.

Oczywiście trzeba mieć trochę samozaparcia i spokojne nerwy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi