Skocz do zawartości

niskie Ciśnienie oleju


Gość krzsfs

Rekomendowane odpowiedzi

wiem, że temat był już wałkowany, ale mam problem inny niż wszyscy, aczkolwiek może ktoś miał podobnie? Insignia 2012r 2.0 CDTI 160KM automat.

Mianowicie, ostatnio jadąc na rozgrzanym silniku temp. otoczenia około 25 stopni. zapaliła się kontrolka oleju, zjechałem na pobocze laweta i do mechanika. Od razu przystąpiono do wymiany uszczelki oraz oleju z GM na Motula miało pomóc. Po przejechaniu około 20km znów pojawił się komunikat oleju, postanowił mechanik wymienić czujnik ciśnienia oleju na nowy oryginalny, po przejechaniu kolejnych 40km ponownie pojawił się komunikat. Nadmieniam, że komunikat na rozgrzanym silniku, po wyłączeniu i ponownym odpaleniu komunikat gaśnie. Według mechanika jak sprawdzał ciśnienie stwierdził, że na postoju nanometr pokazywał 2 bary czyli według niego ok. Gdzie szukać problemu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Od razu przystąpiono do wymiany uszczelki oraz oleju z GM na Motula miało pomóc

 

 

 

Jakiej uszczelki?

Sprecyzuj.

 

 

Na wolnych ma być powyżej 1 bara ale na 4000 obr. powyżej 4 bary

I teraz pytanie czy mechanik też to sprawdził?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka smoka, zrzucona misa olejowa i założona nowa


takiej informacji nie uzyskałem, nie byłem świadom takiej informacji;/ co radzisz?


panewki? twierdził, że opiłków żadnych nie było

Edytowane przez krzsfs

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowny pomiar jak pisałem (tak podaje Tis) 4 tys. obr. ma być pow. 4 bar.

Może być że zawór się przycina i nie podaje ciśnienia na wyższych obr.

https://opel.7zap.com/pl/car/g09/e/8/37-0/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowny pomiar jak pisałem (tak podaje Tis) 4 tys. obr. ma być pow. 4 bar.

Może być że zawór się przycina i nie podaje ciśnienia na wyższych obr.

https://opel.7zap.com/pl/car/g09/e/8/37-0/

skontaktowałem się z mechanikiem jutro będzie sprawdzał ciśnienie mam nadzieje tylko, że silnik cały;/

ponadto, stwierdził jeszcze , że komunikat jaki dziś pokazywał się to niskie napięcie czujnika co to może znaczyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jaki to był komunikat?

Jaki kod?

Ale jeżeli nawet konkretnie czujnik to on jest mechanikiem i widząc że się jakieś cyrki dzieją ,powinien sprawdzić też okablowanie czujnika od czujnika do sterownika.

 

No i druga sprawa to jeżeli czegoś nie wie to powinien się wspierać serwisówkami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jaki to był komunikat?

Jaki kod?

Ale jeżeli nawet konkretnie czujnik to on jest mechanikiem i widząc że się jakieś cyrki dzieją ,powinien sprawdzić też okablowanie czujnika od czujnika do sterownika.

 

No i druga sprawa to jeżeli czegoś nie wie to powinien się wspierać serwisówkami.

został dziś oddany na nowo, sprawdzi ciśnienie oleju podczas jazdy. Jeżeli nie da rady będę zmuszony oddać do serwisu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mechanika ciśnienie w trakcie jazdy spada o 0,5 bara chwilowo, z jego diagnozy wynika, że problem leży po stronie pompy olejowej jedynie. Wiem iż muszę już mechanika zmienić, ale co sądzicie o takich ustaleniach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż można sądzić.

Mechanik mierzył. Na ile można mu wierzyć?

Ciśnienie spada o 0.5 bar ale od jakiej wartości?

wiara, wiarą. Postanowiłem udać się do najlepszego mechanika w okolicy, niestety około tygodnia oczekiwania będzie zanim zabierze się za spuszczanie miski olejowej. Natomiast wstępnie już stwierdził, że trzeba zacząć od przejrzenia panewek bo nie ma opcji, że przy tych komunikatach co dawał silnik one się nie przetarły, a opiłki zapewne blokują tam w pompie. Czekamy w takim razie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności