Skocz do zawartości
Piter_003

Opel Rekord E1- swap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam na oku całkiem fajny egzemplarz Rekorda E1 3 drzwiowy sedan. Myślałem żeby zrobić go na daily, więc chciałbym wrzucić 2.5 V6 z Omegi B. O wiele łatwiej znaleźć części i z "nowszymi" silnikami mam więcej doświadczenia.

I tutaj mam pytanie, czy są gdzieś dostępne rysunki techniczne zawieszenia obydwu modeli? Myślałem żeby w jakiś sposób przeszczepić wózek przedni razem z silnikiem. Wydaje mi się, że konstrukcja byłaby nieco bardziej wytrzymała, nie wiem jak seryjny wózek Rekorda poradziłby sobie z ciężarem V6.

Macie jakieś linki, albo cokolwiek z rozstawem mocowań itp.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, w wolnej chwili sobie sprawdzę i porównam.
Myślę, że mocowania można dorobić, oby tylko szerokością i długością sanki z budą pasowały.
A mogę wiedzieć skąd można takie rysunki pobrać? Pytam z czystej ciekawości :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okej, będę pamiętał :)
A co do swapa, to wg. tego co udało mi się wywnioskować, to na szerokość mniej więcej pasują tylne mocowania wózka. Natomiast te przednie (zaraz za mocowaniem wahacza) są cofnięte w Omci o ok. 5cm. Myślę, że nawiercenie nowych otworów i tym podobne mody nie byłyby niekorzystne dla podłużnic. Jednak nie jestem w stanie stwierdzić, czy płaszczyzna wózka z Omegi jest podobnie albo chociaż wystarczająco płaska względem podłużnic Rekorda.

Tak czy inaczej na szerokość powinno się zmieścić :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi