Skocz do zawartości
Piter_003

Opel Rekord E1- swap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam na oku całkiem fajny egzemplarz Rekorda E1 3 drzwiowy sedan. Myślałem żeby zrobić go na daily, więc chciałbym wrzucić 2.5 V6 z Omegi B. O wiele łatwiej znaleźć części i z "nowszymi" silnikami mam więcej doświadczenia.

I tutaj mam pytanie, czy są gdzieś dostępne rysunki techniczne zawieszenia obydwu modeli? Myślałem żeby w jakiś sposób przeszczepić wózek przedni razem z silnikiem. Wydaje mi się, że konstrukcja byłaby nieco bardziej wytrzymała, nie wiem jak seryjny wózek Rekorda poradziłby sobie z ciężarem V6.

Macie jakieś linki, albo cokolwiek z rozstawem mocowań itp.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, w wolnej chwili sobie sprawdzę i porównam.
Myślę, że mocowania można dorobić, oby tylko szerokością i długością sanki z budą pasowały.
A mogę wiedzieć skąd można takie rysunki pobrać? Pytam z czystej ciekawości :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okej, będę pamiętał :)
A co do swapa, to wg. tego co udało mi się wywnioskować, to na szerokość mniej więcej pasują tylne mocowania wózka. Natomiast te przednie (zaraz za mocowaniem wahacza) są cofnięte w Omci o ok. 5cm. Myślę, że nawiercenie nowych otworów i tym podobne mody nie byłyby niekorzystne dla podłużnic. Jednak nie jestem w stanie stwierdzić, czy płaszczyzna wózka z Omegi jest podobnie albo chociaż wystarczająco płaska względem podłużnic Rekorda.

Tak czy inaczej na szerokość powinno się zmieścić :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez OpelAstrakrk
      Witam serdecznie ,może akurat ktoś jest na etapie sprzedaży ,poszukuję miski olejowej :
      OPEL ASTRA 2G
      55354721
      2006
      1.6
      16V
      ECO TEC
    • Przez Nogizaka
      Witam.
      Planuję wykorzystać silnik Z20LET do swapu z napędem rwd. Czy jest jakaś skrzynia pasująca p&p, lub bez dużych przeróbek?
      Od kilku dni przeszukuję internet i znalazłem niepewne informacje na temat skrzyni R25 lub z Mazdry Rx8.
      Z góry dzięki za szybkie i pomocne odpowiedzi.

• Przez Tomcio931
      Dzień dobry, chciałbym się zapytać o sprzęgło w Corsie B. Mam taką, 3drzwiowa, silnik 1.2 X12SZ, 33kw. Pękł mi taki plastik przy pedale sprzęgła, szukałem trochę po forach i chyba to się nazywa samoregulator linki sprzęgła. 

Musiałem na szybko dojechać do domu wiec poskładałem to na trytytyki - trzyma się na razie i nie widać dalszych pęknięć, ale chcę to wymienić jak najszybciej. 

Szukałem gdzie to można kupić, ale nie mogę nigdzie trafić. Wiecie panowie czy to się wymienia tylko plastik, czy cały pedal z tym elementem? 
      Czy można kupić to gdzieś w sklepie, czy zostaje szrot? 

W załączeniu zdjęcia, chodzi o ten biały element. 

Dziękuję z góry za jakieś rady
      Pozdrawiam 
      Tomasz 

Partnerem serwisu: Fabryka kart plastikowych LiderKarty
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.