Skocz do zawartości
doman

Opel astra g 125 KM wentylator wariuje od klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Autor napisał ze wentylator załącza się na 3-4s a nie po 3-4s. U mnie właśnie drugi bieg włączał się na tak krótki czas. Pierwszy teraz włącza się na 10-20s z przerwami ok 10s.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No własnie "helikopter" sie załacza. Myśle, że to jest drugi bieg. Niestety w opel scanner nie ma opcji diagnostycznej. Dzieki za wszystkie odpowiedzi, posprawdzam o co chodzi z tym. Myśle, że to bedzie z wentylatorem. Nie zauważyłem by kręcił sie "powoli" odrazu dostaje obrotów. Jak sie załacza od temperatury chłodzenia silnika to też nigdy nie kreci się powoli i cicho tylko od razu obroty i wielki szum.

W zafirce są dwa wentylatory jak w vectrze czy jeden na obydwie chlodnice?

Edytowane przez doman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Są dwa rodzaje klimatyzacji z Zafirze. Mój kolega z pracy ma dwa wentylatory, ja mam tylko jeden ale za to większy. W przypadku układu chłodzenia wentylator zawsze załącza się na najwyższym biegu. Niższe biegi mają zastosowanie tylko w przypadku klimatyzacji. Jak nie masz czym przetestować to możesz wsadzić rękę między wentylatorem a silnikiem (koniecznie silnik musi być wyłączony i zimny) i przy odrobinie szczęścia da się wymacać usterkę.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez awiator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi